MANN+HUMMEL planuje przejęcie

, 20 listopada 2007, 0:00

Grupa MANN+HUMMEL z siedzibą w Ludwigsburgu planuje do końca 2007 roku przejąć od udziałowców

helsę-automotive GmbH & Co. KG z siedzibą w Gefrees pod kierownictwem Schoeller Metternich Beteiligungen (SMB). Przedsiębiorstwo, które pod zarządem SMB konsekwentnie i z sukcesem notuje dobre wzrosty i ciekawe rozwiązania innowacyjne ma być 100-procentową firmą córką MANN+HUMMEL pod kierownictwem Christiana Uhlika, obecnego rzecznika zarządu helsy-automotive.

helsa-automotive zatrudnia w Niemczech i Czechach blisko 350 pracowników, a w 2006 roku wykonała obrót w wysokości prawie 50 milionów €. Przejęcie to uwarunkowane jest otrzymaniem zgody według przepisów kartelowych.

MANN+HUMMEL partner rozwojowy i dostawca na wyposażenie seryjne dla międzynarodowego przemysłu samochodowego i budowy maszyn poprzez to przejęcie chce wzmocnić swoją międzynarodową konkurencyjność oraz rozbudować swoją pozycję na rynku filtrów kabinowych.

Światowe zapotrzebowanie na filtry kabinowe przekroczyło w 2006 roku w segmencie wyposażenia fabrycznego ponad 40 milionów jednostek, z czego około połowy przypadło na Europę. Rynkami notującymi stałe wzrosty są Stany Zjednoczone, Południowa Ameryka i Azja. Na rynku części zamiennych zapotrzebowanie na elementy filtracji kabinowej znacznie przekroczyło 100 milionów sztuk.

 

Komentarze

Brak komentarzy!