A nagrodę otrzymuje…

, 6 listopada 2007, 0:00

eXponentia zdobywa Międzynarodową Nagrodę Grand Prix za Innowacje w Przemyśle Samochodowym na targach Equip Auto.

eXponentia, innowacyjny system szkoleń dla mechaników firm Gates, SKF, Tenneco, TRW i Valeo, uzyskała Nagrodę Grands Prix za Innowacje w Przemyśle Samochodowym w kategorii „Usługi” na targach Equip Auto w Paryżu. Ceremonia odbyła się w poniedziałek, 15 października w Centrum Wystawowym Paris Nord Villepinte z udziałem przedstawicieli czołowych firm z branży samochodowych części zamiennych.

Międzynarodowe Nagrody Grand Prix za Innowacje w Przemyśle Samochodowym są inicjatywą organizatorów targów Equip Auto organizowaną we współpracy z międzynarodową prasą branżową. Zwycięzcy są wybierani przez jury składające się z 82 dziennikarzy z 28 krajów. Ich celem jest wybranie i nagrodzenie najbardziej innowacyjnych koncepcji, produktów i usług zaprezentowanych przez wystawców na targach Equip Auto. W kategorii „Usługi” Złoty Medal został przyznany eXponentii; firma Bosch otrzymała Srebrny Medal w tej samej kategorii. Inne kategorie to Projektowanie i Technologia, Części Zamienne i Rynek Wtórny oraz Wyposażenie Warsztatu.
eXponentia to koncepcja usług partnerstwa firm Gates, SKF, Tenneco, TRW oraz Valeo. Tych 5 partnerów połączyło swoje siły w celu zapewnienia technicznej wiedzy i wsparcia dla niezależnego rynku części samochodowych. Celem jest zapewnienie dzisiejszym mechanikom zestawu narzędzi pozwalających na poprawienie ich możliwości i konkurencyjności na rynku. Oferując gamę kursów szkoleniowych dotyczących różnych systemów pojazdu obejmujących możliwości pięciu partnerów, eXponentia pomaga niezależnym warsztatom w zrozumieniu skomplikowanej technologii i przejście dogłębnego szkolenia, które pomoże im poradzić sobie z wyrafinowanymi systemami samochodowymi spotykanymi w dzisiejszych czasach na drogach.

Zaletą szkoleń eXponentia jest fakt, że informacje techniczne i umiejętności pochodzą bezpośrednio ze źródła, tj. od dostawców części dla oryginalnego producenta. Co więcej, szkolenia nie są traktowane jako szkolenia na temat produktu ale jako szkolenia dotyczące całych systemów.

eXponentia odniosła już sukces w kilku krajach europejskich jak Wielka Brytania, Włochy, Polska, Francja, a ostatnio Belgia, Holandia i Niemcy. Wszystkie te rynki bardzo dobrze przyjęły tą inicjatywę i oddźwięk był pozytywny.
„Jednak uznanie przez branżę rynku wtórnego oraz prasę międzynarodową – mówi Silvano Berardo, szef projektu eXponentia – jest wielką motywacją dla eXponentia i jej partnerów aby dalej podążać wyznaczonym kursem z takim samym zapałem i entuzjazmem.”

 

Komentarze

Brak komentarzy!