Setna Homologacja ECE R-90 dla TOMEX Hamulce

, 30 października 2007, 0:00

W ostatnich dniach października odbyło się uroczyste wręczenie setnej Homologacji ECE R-90 wydanej dla firmy TOMEX Hamulce. Przypomnieć tu należy, iż jest to obecnie jedyny ważny dokument dopuszczający do sprzedaży klocki oraz szczęki hamulcowe.

Firma TOMEX od lat inwestuje w rozwój technologiczny, a także zgodnie z wymogami Unii Europejskiej dostosowuje swoją ofertę do obowiązujących przepisów.
„Obecnie uzyskaliśmy już setny tego typu dokument wydany przez PIMOT, ale to jeszcze nie koniec” – powiedział odbierając honorowe świadectwo Dyrektor Naczelny pan Czesław Tomczyk. Uroczyste wręczenie nastąpiło w jednostce certyfikującej, warszawskim PIMOCIE.
Korzystając z okazji, delegacja firmy zapoznała się z nowym urządzeniem badawczym, w jaki wyposażony został warszawski Instytut. „W najbliższych dniach nasze klocki będą testowane na nowym dynamometrycznym stanowisku bezwładnościowym służącym m.in. do badania zmiennych zespołów klocków hamulcowych” – zapowiedziała pani dr Krystyna Michalska, która jest Kierownikiem Laboratorium w firmie TOMEX.
Firma jest w posiadaniu kilkuset certyfikatów ECE R-90, gdyż otrzymuje je nie tylko w kraju. „Część klocków hamulcowych otrzymała homologacje w Holandii oraz Hiszpanii, co jest spowodowane wymaganiami jakie stawiają przed nami nasi kontrahenci z Francji oraz Niemiec” – powiedział nam Dyrektor Handlowy p. Jacek Tomczyk. 

 

Komentarze

Brak komentarzy!