Tylko w RepXpert zdobędziesz narzędzie do SAC w tak łatwy sposób

, 23 października 2007, 0:00

Sprzęgło samonastawne SAC wprowadzone przez LuK już 12 lat temu jest obecnie montowane w 20 % samochodów w Europie. W ostatnich dwóch latach coraz częściej spotykają się z nim mechanicy w Polsce. Wymiana sprzęgła SAC różni się zdecydowanie od wymiany standardowego sprzęgła, dlaczego?
Konstrukcja sprzęgła SAC powoduje, że podczas jego użytkowania kompensowane jest zużycie okładzin tarczy sprzęgła, co przyczynia się do zwiększenia trwałości sprzęgła i wydłużenia jego okresu eksploatacji, a także powoduje, ze siła konieczna do uruchomienia sprzęgła przez cały czas pozostaje niezmienna. W przeciwieństwie do konwencjonalnych docisków w sprzęgle SAC, punkt podparcia sprężyny talerzowej nie jest przynitowany do obudowy sprzęgła, a jest nim sprężyna sensorowa. Zużycie materiału ciernego skutkuje zwiększonym obciążeniem wyciskowym, które przeważa przeciwne obciążenie sprężyny sensorowej, powodując ruch punktu obrotowego w stronę koła zamachowego. Ruch ten zostaje wstrzymany w pozycji, w której obciążenie wyciskowe ponownie spada poniżej obciążenia sensorowego. Dwanaście plastikowych klinów – tak zwanych ramp – jest umocowanych do pierścienia nastawczego, który jest wstępnie obciążony przez wyżej wspomniane małe sprężyny dociskowe. To pomaga rampom wypełnić szczelinę.
Sprzęgło SAC zbudowane jest z wielu elementów i przykręcanie sprzęgła do koła zamachowego bez wstępnego napięcia prowadzi do nieuchronnego uszkodzenia tej części. Do montażu konieczne jest narzędzie specjalne, które pozwala w bezpieczny sposób przykręcić sprzęgło SAC do koła zamachowego i jednocześnie wycentrować tarczę sprzęgła.

Poniżej RepXpert prezentuje instrukcję obrazkową montażu sprzęgła.
Teraz tylko dla użytkowników RepXpert, portal oferuje możliwość uzyskania narzędzia do montażu sprzęgieł SAC już za 35.500 punktów. Komplet zawiera wszystkie konieczne elementy wraz z uchwytem trój- i czteroramiennym, a to wszystko w praktycznej walizce pozwalającej zachować wszystkie elementy w porządku.
Co trzeba zrobić – wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem RepXpert, wystarczy kupić produkty LuK INA lub FAG zawierające kupony bonusowe i zarejestrować uzyskane w ten sposób punkty. Kupony bonusowe znajdziesz w zestawach sprzęgieł RepSet i RepSetPro, w Dwumasowych Kołach Zamachowych, w zestawach rolek INA Set i INA Kit, Sprzęgiełkach Alternatora oraz w zestawach łożysk kół FAG Set i FAG WheelPro.

Oferta jest ważna do 28.02.2008 lub do wyczerpania zapasów narzędzi.

 

 

Komentarze

Brak komentarzy!