Diagnoza uszkodzeń – codzienne narzędzie pracy warsztatu

, 23 października 2007, 0:00

Wszyscy wiemy jak ważnym jest stwierdzenie, co tak naprawdę spowodowało usterkę w samochodzie. Bez tego ryzyko, że klient po krótkim czasie powróci z tym samym problemem jest wielokrotnie wyższe.
RepXpert udostępnia bogatą bibliotekę o usterkach związanych z niewłaściwym montażem lub użytkowaniem produktów LuK, INA, FAG.
Korzystanie z niej jest ogólnodostępne dla wszystkich poziomów użytkowników, bez konieczności realizowania punktów bonusowych.

Po wejściu na podstronę „DIAGNOZA” w dziale „PRZENIESIENIE NAPĘDU”, można zapoznać się z wieloma przypadkami uszkodzeń elementów w obszarze sprzęgła, w zależności od zaistniałych objawów jego nieprawidłowej pracy, zarówno w sektorze samochodów osobowych jak również ciężarowych czy traktorów (rys 1).

Przedstawione w czytelny sposób informacje, zawierają zdjęcie uszkodzonej części i analizę danej usterki. Opis podaje możliwe przyczyny uszkodzenia, sugerując właściwy sposób naprawy bądź wymiany odpowiedniego elementu.

Podobny schemat zastosowano w działach „TECHNIKA SILNIKA” (rys 2) i „TECHNIKA ZAWIESZENIA” (rys 3).
         
   rys.1             rys.2              rys.3

 
Dzięki informacjom zawartym w działach diagnostyki, można w łatwy sposób uniknąć w przyszłości wielu przykrych niespodzianek, zapewnić długą i bezawaryjną eksploatację pojazdu, a klient będzie z pewnością zadowolony.

 

 

 

Komentarze

Brak komentarzy!