Nowa seria akumulatorów Bosch

, 17 października 2007, 0:00

Wybór odpowiedniego akumulatora jest uzależniony od klasy pojazdu, wyposażenia elektronicznego, stylu jazdy oraz warunków klimatycznych, w jakich jest on eksploatowany. Trzy nowe linie akumulatorów Boscha – S3, S4 i S5 – to program skrojony na miarę indywidualnych potrzeb poszczególnych modeli samochodów.

Nowy program akumulatorów Bosch jest przejrzysty i łatwy w stosowaniu. Jego koncepcja oparta jest na trzech liniach urządzeń (S3, S4, S5), które zróżnicowane pod względem pojemności i mocy rozruchowej, przeznaczone są do pojazdów o małych, średnich lub dużych potrzebach energetycznych.
Akumulator S3 jest optymalnym rozwiązaniem dla samochodów małych oraz modeli z niewielką liczbą dodatkowych odbiorników prądu.

Bosch poleca akumulatory S4 do aut klasy kompakt i średniej, a także do samochodów o wyższym standardzie wyposażenia. O 15 proc. wyższa moc rozruchowa w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych gwarantuje szybki i niezawodny rozruch silnika o każdej porze roku, nawet po dłuższym okresie postoju samochodu. Program akumulatorów S4 spełnia także specyficzne wymagania pojazdów azjatyckich.
Akumulator S5 jest natomiast przystosowany do wysokich wymagań energetycznych nowoczesnych pojazdów wyposażonych w dużą liczbę odbiorników prądu, np. ESP, ogrzewanie postojowe, klimatyzację, czy odtwarzacz CD/DVD. Ich pojemność wynosi od 52 do 110 Ah, a prąd rozruchowy zimnego silnika dochodzi do 920 A, co gwarantuje niezawodny rozruch także wymagającym wyższej mocy silnikom Diesla. Bardzo dobre parametry elektryczne wydłużają żywotność akumulatorów Bosch S5 nawet o 30 proc. w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych.

Budowa akumulatorów S3, S4 i S5 Boscha oparta jest na technologii Silver, która zmniejszając ryzyko korozji, wpływa na znaczne wydłużenie żywotności akumulatorów. Ze względu na minimalne zużycie wody nowe akumulatory nie wymagają konserwacji w okresie eksploatacji. Maksymalne bezpieczeństwo użytkowania zapewnia hermetycznie zamknięta pokrywa o specjalnej konstrukcji, która podczas transportu lub montażu pod kątem zapobiega wyciekowi elektrolitu z akumulatora. Ergonomiczne uchwyty transportowe umożliwiają wygodne przenoszenie akumulatora oraz ułatwiają montaż.

Objęte dwuletnią gwarancją akumulatory Boscha są dostępne w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych oraz warsztatach samochodowych, w tym sieci Bosch-Service.
Przykładowe ceny detaliczne (stan – październiki 2007):
Akumulator S3 41 Ah – 254 PLN brutto
Akumulator S4 60 Ah – 394 PLN brutto
Akumulator S5 74 Ah – 567 PLN brutto

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 18 grudnia 2012, 20:33 0 0

miałem akumulator bosch silver 5 wytrzymał niecałe 3 lata grzał sie biegun plusowy po sprawdzeniu okazalo sie ze to totalny szrot

Odpowiedz