Hella wyłącznym dystrybutorem Visteon Aftermarket Europe

, 10 października 2007, 0:00

Hella zostanie wyłącznym dystrybutorem produktów Visteon Aftermarket Europe w zakresie oświetlenia.
Behr Hella Service przejmie wprowadzanie do sprzedaży produktów z zakresu systemów termicznych.


Od stycznia 2008 r. Hella i Behr Hella Service JV przejmą dystrybucję produktów Visteon Corporation na niezależnym rynku części zamiennych w Europie.
Hella przejmie od Visteon’s European Aftermarket Business w Kerpen (Niemcy) wyłączną dystrybucję produktów na IAM w zakresie oświetlenia, natomiast Behr Hella Service przejmie produkty Visteon z zakresu klimatyzacji i chłodzenia silnika.

Hella początkowo przejmie 250 części z zakresu oświetlenia takich jak: reflektory główne, przeciwmgielne, lampy tylne oraz kierunkowskazy. W przyszłości asortyment będzie rozszerzany równolegle z wprowadzaniem przez Visteon produktów na tzw. pierwszy montaż. W Europie do klientów Visteon należą m.in. Audi, Citroen, Ford, Land Rover, Opel, Peugeot, Seat, Skoda and Volkswagen.
Wprowadzanie do sprzedaży produktów z zakresu oświetlenia nastąpi pod marką Hella.

W zakresie klimatyzacji i chłodzenia silnika Behr Hella Service przejmie ponad 300 produktów m.in. do Forda, Volvo, Renault, Skody, Fiata. Wprowadzenie do sprzedaży tej grupy produktów nastąpi pod marką Behr Hella Service (spółka joint venture utworzona przez firmy Behr i Hella w 2005 r. w celu wspólnego wejścia na ogólnoświatowy niezależny rynek części samochodowych w sektorze systemów termicznych dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych).

 

Komentarze

Brak komentarzy!