Opona Michelin Primacy Alpin PA3 w testach ADAC

, 10 października 2007, 0:00

Nowa opona Michelin Primacy Alpin PA3 zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji testów przeprowadzonych przez ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil Club) – niemieckiego związku motorowego i największego automobilklubu w Europie, zdobywając ocenę „highly recommendable” – szczególnie godna polecenia.

W teście ADAC i jego oddziałów z Austrii i Szwajcarii: Österreichischer Automobil – Motorrad – und Touring Club (ÖAMTC) and Touring Club Suisse (TCS) porównano 16 marek opon o rozmiarze 205/55 R16 H.

Opony przeszły próby na jezdniach pokrytych śniegiem i lodem oraz mokrych i suchych nawierzchniach. Sprawdzano także żywotność opon, która okazała się najwyższa w przypadku Michelin Primacy Alpin PA3.

Nowa opona Michelin Primacy Alpin PA3 okazała się optymalnym połączeniem osiągów i żywotności. Podczas projektowania nowego produktu Michelin, inżynierowie skupili się na różnych aspektach przyczepności. Primacy Alpin zapewnia bezpieczeństwo na mokrych nawierzchniach poprzez skrócenie drogi hamowania. Było to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Helio Compound, która polega na wykorzystaniu oleju słonecznikowego w mieszance gumowej opony.

Opona Michelin Primacy Alpin PA3 zapewnia też dobre prowadzenie po nawierzchni pokrytej śniegiem, dzięki zastosowaniu technologii Stabili Grip, która polega na zastosowaniu dwóch rodzajów lameli. Są one zaprojektowane tak, aby „wgryzały” się w śnieg i dzięki temu zapewniały lepszą przyczepność. Prowadzenie jest z kolei dużo bardziej precyzyjne za sprawą wykorzystania samoblokujących się lameli.

Michelin Primacy Alpin PA3 jest też oponą oszczędną dzięki swojej długiej żywotności i niskim oporom toczenia.
W swoim podsumowaniu ADAC określiło oponę Michelin Primacy Alpin PA3 jako „bardzo zrównoważoną, najlepszą na suche nawierzchnie, dobrą na śniegu i mokrych drogach”.

 

Komentarze

Brak komentarzy!