Nowy panel LCD do stosowania w samochodach

, 3 października 2007, 0:00

Do niedawna użycie wyświetlaczy LCD w motoryzacji ograniczało się głównie do urządzeń zapewniających rozrywkę pasażerom podczas długich podróży. Najczęściej spotkać można było odbiorniki telewizyjne i DVD lub ekrany będące częścią systemów nawigacji samochodowej. Ostatnio trend wbudowywania ekranów LCD w panel sterowania wydaje się przybierać na sile.

Ekrany te dają możliwość odczytu wskazań nie tylko takich przyrządów jak szybkościomierz, ale również wyświetlają obrazy zwiększające pole widzenia kierowcy. Co więcej, mogą też dawać wizualne wskazówki i ostrzegać przed niebezpieczeństwem dzięki integracji z systemem kamer i czujników zamontowanych w samochodzie.

Firma Sharp opracowała nowy typ ekranu LCD o współczynniku kontrastu 2500:1.
Było to możliwe dzięki zoptymalizowaniu parametrów ekranu i poprawieniu takich elementów jak np. filtry koloru. Wbudowanie wyświetlacza w deskę rozdzielczą pozwoli na poprawienie czytelności wskazań, a unikalnie bogata czerń ekranu umożliwi zaprojektowanie wnętrza o prawdziwie luksusowym wyglądzie.

Dane techniczne

Rozmiar ekranu – 8-cali
Liczba pikseli – 800 x RGB x 480
Kontrast – 2500:1
Kąt obserwacji – pionowo: 176°, poziomo: 176°
Jasność – 500 cd/m2
Zakres temperatur – -30C° do 85°C

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 10 stycznia 2009, 0:00 0 0

Gdzie to sie kupi

Odpowiedz