Nowy program lamp tylnych Boscha

, 25 września 2007, 0:00

Jesienią 2007 Bosch rozszerzył gamę produktów oświetleniowych o liczną grupę lamp tylnych pasujących do samochodów wielu producentów samochodów. W nowym programie znajdują się produkty wykorzystujące ostatnie osiągnięcia technologii LED.

Producenci samochodów coraz częściej wykorzystują czerwone i żółte diody LED do konstrukcji tylnej lampy, ponieważ technologia ta oferuje zdecydowanie więcej korzyści w porównaniu do lamp konwencjonalnych wyposażonych w żarówki. Diody LED zapewniają dłuższą żywotność oraz zużywają zdecydowanie mniej energii. Ekstremalnie krótki czas włączenia diody oferuje też bardzo istotną dla bezpieczeństwa właściwość. W przypadku światła stopu konwencjonalnej lampy tylnej czas potrzebny do jego włączenia wynosi około 200 milisekund, podczas gdy dioda LED osiąga pełną zdolność świetlną po upływie jedynie 1 milisekundy. Oznacza to, że kierowca jadący z tyłu może szybciej zareagować na włączenie światła stopu, skracając tym samym drogę hamowania o dodatkowe 6,60 metra przy prędkości 120 km/h.

Bosch produkuje obecnie lampy tylne do modeli samochodów wielu producentów, jak m.in. Audi A3 i A4, VW Polo i Passat, Opel Astra, Corsa, Vectra i Zafira, Mercedes Klasy B i C, BMW serii 3 oraz 7, Fiat Bravo, Croma, Punto, Ducato, Stilo, Peugeot 206, 306 i 307, Citroen C3, Xsara, Skoda Octavia, Seat Ibiza, Toledo, Renault Megane i Scenic.

Kompleksowy program techniki oświetleniowej Boscha, obejmujący obecnie około 5 tys. części o jakości porównywalnej z jakością wyposażenia fabrycznego, jest jedną z najobszerniejszych ofert handlowych na rynku. Program obejmuje reflektory główne, migacze i światła tylne, reflektory robocze i dodatkowe wraz z częściami zamiennymi (płytki rozpraszające, elektryczne silniki do regulacji zasięgu wiązki światła oraz sterowniki), lampy sygnalizacyjne oraz kilka różnych linii żarówek. Uzupełnieniem oferty jest technika i oprogramowanie diagnostyczne ułatwiające kontrolę i naprawę elementów oświetlenia w pojazdach. Produkty firmy Bosch są dostępne w hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych oraz w warsztatach samochodowych, w tym w autoryzowanej sieci Bosch-Service.

 

Komentarze

Brak komentarzy!