Bezpiecznie i bezpłatnie z Inter Cars S.A.

, 22 sierpnia 2007, 0:00

Trwa ogólnopolska, skierowana do wszystkich właścicieli samochodów Inwazja Bezpieczeństwa.

Akcja ma na celu uświadomienie kierowcom, jak ważne i niezbędne dla bezpieczeństwa użytkowników dróg są okresowe badania techniczne pojazdów. Od początku maja, w kilkunastu miastach Polski, każdy kierowca przy okazji weekendowych zakupów w Centrum Handlowym, może bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Wystarczy znaleźć mobilną stację diagnostyczną – doskonale oznakowaną ciężarówkę Kenworth. W jej otoczeniu pracują fachowcy, przedstawiciele warsztatów zrzeszonych w sieciach Q-SERVICE i AutoCrew.


Po zbadaniu stanu amortyzatorów, akumulatora, oświetlenia, płynów technicznych i ogumienia, kierowca otrzymuje wydruk określający stan bezpieczeństwa swojego auta, a profesjonalna ekipa obsługująca stację udziela wszelkich niezbędnych porad i informacji. Dodatkową wartość tego przedsięwzięcia stanowią przedstawiciele firmy LINK4. U nich można zasięgnąć porady na temat ubezpieczenia.

I. edycja Inwazji bezpieczeństwa odbyła się w zeszłym roku. Nadspodziewane zainteresowanie ze strony Klientów, dało firmie motywację do zorganizowania kolejnego, bogatszego tourne. W tym roku akcja odbyła się już w Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Toruniu i Częstochowie. Przebadano ponad dwa tysiące pojazdów, co pozwala wyciągnąć firmie pewne wnioski.
Badaniom najczęściej poddawane są samochody w przedziale od 3 do 8 lat, a więc pojazdy po okresie gwarancyjnym. Około 30% przebadanych aut wymaga wymiany amortyzatorów. Zdecydowanie bardziej niepokojący jest jednak stan płynu hamulcowego. W ogromnej większości kontrolowanych aut płyn hamulcowy nie spełnia podstawowych wymagań bezpieczeństwa. Bardzo często czujnik wykazuje zawartość wody, która obniża temperaturę wrzenia płynu, co bezpośrednio przekłada się na sprawność układu hamulcowego. Pamiętajmy o kontroli i serwisie tego ważnego układu zgodnie z zaleceniami producenta lub warsztatu.

Pojawiają się również zgoła odmienne wnioski, również mające odniesienia do bezpieczeństwa na Polskich drogach. Jeździmy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa! Co gorsze – przewozimy tak nasze dzieci! I mimo zakrojonej na szeroką skalę w mediach kampanii uświadamiającej zagrożenia,maluch obserwujący drogę, wciśnięty między dwa przednie fotele nie jest rzadkim widokiem. Każdy może to skomentować we własnym sumieniu.

Kolejnymi miastami, w których Inter Cars S.A. będzie propagować bezpieczeństwo i znaczenie kontroli technicznych to m.in. Wrocław, Gdańsk, Olsztyn, Tychy, Rzeszów, Gorzów, Bielsko-Biała, Białystok i Kraków. Zatem, wszystkich tych, którym zależy na bezpiecznych podróżach samochodem firma zaprasza do odwiedzenia poniższych lokalizacji:

Harmonogram
* Ze względu na dość odległe terminy niektórych akcji, firma prosi o wcześniejsze, telefoniczne potwierdzenie aktualności kalendarza. Tel.: 022-714-14-13.

Organizatorem Inwazji Bezpieczeństwa jest: Inter Cars S.A., Q-SERVICE, AutoCrew i Link4.
Partnerzy akcji: ATE, Beru, Bosal, Bosch, Brembo, Castrol, Continental, Delphi, Egon von Ruville, Federal Mogul, Filtron, GKN, Hella, Knecht, KYB, Lemfoerder, NGK, Sachs, SKF, Textar, TRW, Valeo.

 

Komentarze

Brak komentarzy!