Ogrzewanie postojowe DEFA WarmUp – prosty sposób na dobry początek dnia

, 22 sierpnia 2007, 0:00

Ujemne temperatury panujące w miesiącach zimowych sprawiają, że poranne wsiadanie do samochodu zaparkowanego „pod chmurką” z całą pewnością do najmilszych nie należy. Zamarznięte szyby, a nierzadko gruba warstwa śniegu na całym nadwoziu to dopiero początek. Dalej mamy przejmujące zimno we wnętrzu i brak perspektyw na szybki nadmuch ciepłego powietrza. Najpierw rozgrzać musi się jednostka napędowa, pod warunkiem oczywiście, że energia z akumulatora wystarczy do jej uruchomienia.

Rozwiązaniem skutecznie eliminującym opisane wyżej „atrakcje” jest niezależne elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA WarmUp.

Istotą oferty pozwalającą spełniać indywidualne oczekiwania jest możliwość budowania systemu niejako z „klocków”. Podstawowy system ogrzewania postojowego zbudowany jest w oparciu o grzałkę bloku silnika. Grzałkę uzupełniają przewody „pokładowe” z gniazdem przyłączeniowym oraz przewód łączący gniazdo w pojeździe z zewnętrznym źródłem energii – gniazdkiem 230V. Kolejnym elementem jest ogrzewacz wnętrza. Estetyczne urządzenie potrafi ogrzać wnętrze pojazdu do temperatury +20 °C skutecznie rozmrażając szyby. System DEFA WarmUp można rozbudować o automatyczną ładowarkę akumulatora. Ładowarka zaczyna pracę natychmiast po podłączeniu zasilania – nawet wtedy, gdy podgrzewanie silnika i wnętrza jest wyłączone. Po całkowitym naładowaniu akumulatora ładowarka przechodzi w tryb podtrzymania zabezpieczając akumulatory przed przeładowaniem. Wyposażenie systemu w programator sterujący całością systemu sprawia, że staje się on całkowicie bezobsługowy.

DEFA WarmUp to rozwiązanie uniwersalne znajdujące zastosowanie zarówno w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz autobusach. 60 lat doświadczenia rynkowego firmy DEFA sprawia, że śmiało można stwierdzić, że firma posiada w ofercie grzałki do każdego pojazdu jeżdżącego w Polsce.

Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA WarmUp to:
• pewność rozruchu nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach
• komfort użytkowania (odmrożone szyby, podgrzane wnętrze i silnik, zawsze optymalnie naładowany akumulator)
• niewielki koszt zakupu i codziennej eksploatacji
• bezobsługowość systemu (system WarmUp praktycznie nie wymaga bieżącej konserwacji)
• znaczne korzyści ekologiczne.

Wyłącznym dystrybutorem systemu DEFA WarmUp w Polsce jest firma Inter Cars S.A.

Kontakt:
Piotr Bok
Inter Cars S.A.
Centrum Logistyczne:
ul. Gdańska 15, Cząstków Mazowiecki, 05-152 Czosnów
Tel. +48 22 714 13 21, Fax. +48 22 714 13 25, GSM (0) 665 391 230

e-mail: pbok@intercars.com.pl  
www.intercars.com.pl

 

Komentarze

Brak komentarzy!