Bosch i Denso

, 8 sierpnia 2007, 0:00

Zielone światło dla spółki joint venture produkującej filtry cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla.
W Polsce zostanie wybudowany nowy zakład produkcyjny spółki joint venture Boscha i Denso. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2009 rok.

Robert Bosch GmbH i Denso Corporation utworzyły w lipcu 2007 parytetową spółkę joint venture z siedzibą we Wrocławiu, która zajmie się przygotowaniem i produkcją filtrów cząstek stałych do pojazdów z silnikami Diesla. List intencyjny w tej sprawie został podpisany już w październiku 2006. Obecnie firmy posiadają już wszystkie urzędowe zezwolenia potrzebne do rozpoczęcia działalności. Spółka joint venture nosi nazwę „Advanced Diesel Particulate Filters Sp. z o.o.” (w skrócie: ADIF). Jej celem jest wspólna produkcja wydajnych i korzystnych cenowo filtrów cząstek stałych z ceramiki kordierytowej, a następnie ich samodzielna sprzedaż. Uruchomienie produkcji planowane jest na 2009 rok.

Prace projektowe i przygotowawcze do uruchomienia produkcji filtrów rozpoczną się w miejscowości Kariya (Japonia). Ponadto, spółka rozpoczyna proces planowania utworzenia zintegrowanego centrum rozwojowo-produkcyjnego we Wrocławiu. Bosch posiada już we Wrocławiu fabrykę układów hamulcowych. Kapitał założycielski nowej spółki ADIF wynosi osiem milionów euro. Nowo utworzonym przedsiębiorstwem będą kierowali Masakazu Tanaka (Denso) i Teruo Komori (Bosch).

 

Komentarze

Brak komentarzy!