Akademia Bezpiecznego Samochodu na Wybrzeżu

, 1 sierpnia 2007, 0:00

Fachowe porady, DJ-e z sopockich klubów, muzyka klasyczna w najlepszym wykonaniu, konkursy – a wszystko to w ramach kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu. Już 11 sierpnia 2007r. sopockie molo zamieni się w warsztat samochodowy pełen atrakcji.

Wypoczywający w Trójmieście wczasowicze będą mogli się dowiedzieć , jak zadbać o samochód aby bezpiecznie wrócić do domu. Fachowcy odpowiedzą na każde pytanie, a dodatkowo będzie można wziąć udział w licznych konkursach związanych z wiedzą motoryzacyjną. Miła atmosfera nietypowego warsztatu, w którym muzyka elektroniczna przeplata się z klasycznymi szlagierami granymi na żywo na dużej scenie, to z pewnością wystarczający powód, aby ciekawie spędzić popołudnie.

Warsztat Akademii Bezpiecznego Samochodu przy molo w Sopocie ma na celu zwrócenie uwagi wypoczywających na Wybrzeżu kierowców na znaczenie stanu technicznego pojazdu dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wydarzenia związane z Warsztatem Akademii Bezpiecznego Samochodu poprzedzi panel dyskusyjny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w dniu 10 sierpnia, w czasie którego przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego na Pomorzu oraz dziennikarze debatować będą nad Raportem Akademii Bezpiecznego Samochodu. Jest to dokument scalający wszelkie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, z naciskiem na niedoceniany w Polsce aspekt stanu technicznego pojazdu. Raport jest współtworzony także przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Federację Konsumentów.

10 sierpnia w godzinach 17.00 – 20.00 na popularnym „Monciaku” również w ramach Akademii Bezpiecznego Samochodu będzie miał miejsce specjalny happening. Sopot jest szóstym z kolei miastem, w którym grupa aktorów Akademii Bezpiecznego Samochodu odegra scenkę ściśle związaną z ideą kampanii, a więc wpływem stanu technicznego pojazdu na bezpieczeństwo.

Terminarz – Akademia Bezpiecznego Samochodu na Wybrzeżu:
● 10 sierpnia (piątek) – godz. 13.00 – 15.00 – panel dyskusyjny, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – Gdańsk
● 10 sierpnia (piątek) – godz. 17.00 – 20.00 – happening, Plac Zdrojowy w Sopocie
● 11 sierpnia (sobota) – godz. 15.00 – 20.00 – Warsztat Akademii Bezpiecznego Samochodu, scena przy molo w Sopocie

 

Komentarze

Brak komentarzy!