Nowy Dyrektor ds. Eksportu w Fota S.A.

, 1 sierpnia 2007, 0:00

W dniu 1. sierpnia 2007r. Zarząd Spółki Fota S.A. powołał Pana Dawida Kopalskiego na nowo powstałe stanowisko  Dyrektora ds. Eksportu.

„Zgodnie z założeniami naszej strategii przedstawionej podczas oferty publicznej, dynamicznie rozwijamy sprzedaż eksportową na rynki Europy Centralnej i Wschodniej.” – mówi Bohdan Stankiewicz, Prezes spółki Fota S.A. „Pan Dawid Kopalski ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie sprzedaży eksportowej i jestem przekonany, że pomoże nam osiągnąć założone cele strategiczne – zwiększenie udziałów rynkowych min. w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie oraz zbudowanie za granicą pozycji marki Kager porównywalnej z pozycją w Polsce” – dodaje Bohdan Stankiewicz.

Fota S.A. eksportuje swoje produkty, (w tym własną marką Kager), do wielu krajów Europy Środkowo- Wschodniej takich jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Ukraina, Rosja, Litwa, Białoruś, Mołdawia, Rumunia i Bułgaria. Spółka planuje zwiększyć udział eksportu w ogólnych przychodach. Przychody z eksportu za ostatnie 6 miesięcy wyniosły 13,1 mln zł netto. W porównaniu do I półrocza ubiegłego roku wzrosły o 26 %. Sprzedaż własnej marki Kager do innych krajów zaczyna nabierać tempa. Eksport produktów marki Kager wzrósł aż o 54% w porównaniu do I półrocza 2006 roku. To efekt obecności marki Kager w katalogu części zamiennych – TECDOC (od lipca 2006 r.), a także udziału w targach Automechanika 2006 gdzie Kager został zaprezentowany potencjalnym kontrahentom z całego świata.

Nowy Dyrektor ds. Eksportu firmy Fota S.A. – Dawid Kopalski ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu na Wydziale Zarządzania. Przed objęciem stanowiska w spółce Fota S.A., zajmował min. pozycję dyrektora ds. eksportu w firmach Kross S.A. i Drosed S.A.

 

Komentarze

Brak komentarzy!