MANN+HUMMEL wprowadza nową generację mediów dla filtrów kabinowych

, 1 sierpnia 2007, 0:00

MANN+HUMMEL wprowadza na rynek nową generację mediów do filtracji powietrza w kabinach samochodów. Udział bardzo cienkich włókien tzw. nanowłókien pozwala na zatrzymywanie najmniejszych cząstek zanieczyszczeń, jak sadza ze spalania oleju napędowego i pył. Wydajność separacji filtrów kabinowych podwaja się przy znacznym spadku zanieczyszczenia powietrza w kabinie samochodu. Nowe media filtracyjne pojawią się na wyposażeniu fabrycznym w trzecim kwartale 2007 roku i od września będą dostępne pod marką MANN-FILTER na rynku części zamiennych w jakości wyposażenia fabrycznego.

Efektywne usuwanie przykrych zapachów
Obok separacji cząstek zanieczyszczeń do najważniejszych zadań filtrów kabinowych należy wychwytywanie z otoczenia szkodliwych zanieczyszczeń w postaci gazowej. W tym celu stworzono filtry przeciwpyłkowe z warstwą węgla aktywnego. Tego rodzaju filtry należą do grupy filtrów adsorpcyjnych, tzn. że na powierzchni warstwy węgla aktywnego osadzają się, a następnie wnikają w głąb szkodliwe dla zdrowia i nieprzyjemnie pachnące molekuły gazów. Dlatego również filtry te są w stanie usunąć nagle pojawiające się nieprzyjemne zapachy, które często powstają z połączenia węglowodorów. Dodatkowo oczyszczają one niemal w stu procentach powietrze z klimatyzacji , napływające do wnętrza kabiny samochodu z ozonu.

Kolejnym zadaniem filtrów kabinowych jest ochrona klimatyzacji przed zanieczyszczeniami i odkładaniem się ich złogów. Ponieważ wkład filtracyjny z czasem wypełnia się szkodliwymi substancjami, konieczna jest dla właściwego jego funkcjonowania regularna jego wymiana. Okres serwisowania tych filtrów jest różny zależnie od producenta samochodu. Dla maksymalnego komfortu MANN+HUMMEL zaleca wymianę filtra kabinowego co 15 tysięcy kilometrów lub raz w roku.

 

Komentarze

Brak komentarzy!