AMI 3,5 PUMA – nożycowy podnośnik samochodowy

, 18 lipca 2007, 0:00

AMI 3,5 PUMA jest kolejnym podnośnikiem z rodziny AMI, jaki oferuje firma S&K Service. Jest to elektrohydrauliczny podnośnik warsztatowy wykonany w układzie „podwójne nożyce” przeznaczony do prac obsługowo – naprawczych w samochodach osobowych i dostawczych do 3,5 t. – tyle wynosi jego udźwig maksymalny.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania producent wyposażył podnośnik w podwójny układ hydrauliczny, w którym dodatkowy obwód bezpieczeństwa dubluje w przypadkach awaryjnych zasadniczy obwód sterowania hydraulicznego.

Bezpieczeństwu obsługi służą również: bezpiecznik hydrauliczny działający przy wykorzystaniu tzw. zamków hydraulicznych, zawór bezpieczeństwa zabezpieczający przed przeciążeniem, sygnalizacja świetlna i akustyczna działająca w końcowej fazie opuszczania podnośnika (czujnik zbliżeniowy), napięcie sterujące 24 V=, ręczny zawór do opuszczania podnośnika w sytuacjach awaryjnych.

Agregat napędzany jest ekonomicznym 3-fazowym silnikiem.
Podnośnik przewidziany jest do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, a dostępny jest w wersji podłogowej z krótkimi, lub długimi najazdami, oraz w wersji zagłębionej w podłodze (w pozycji opuszczonej platformy tworzą jedną płaszczyznę z podłogą).

www.skservice.pl

 

Komentarze

Brak komentarzy!