Akademia Bezpiecznego Samochodu w Wielkopolsce

, 27 czerwca 2007, 0:00

Kampania Akademia Bezpiecznego Samochodu zawitała tym razem do stolicy Wielkopolski. 27 czerwca w Poznaniu odbył się panel dyskusyjny z udziałem instytucji zaangażowanych w bezpieczeństwo oraz dziennikarzy, a na Placu Wolności Poznaniacy wzięli udział w specjalnym happeningu.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego 27 czerwca eksperci i dziennikarze debatowali nad głównymi problemami poruszanymi przez kampanię Akademia Bezpiecznego Samochodu. W czasie spotkania omówili obecny stan oraz możliwe kierunki działań poszczególnych instytucji lokalnych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym w aspekcie stanu technicznego pojazdów. Został również zaprezentowany projekt Raportu Akademii Bezpiecznego Samochodu. Jest on dokumentem łączącym wszystkie działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, z naciskiem na często w Polsce pomijaną kwestię wpływu stanu technicznego pojazdu na bezpieczeństwo jazdy. Raport współtworzony jest między innymi przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, we współpracy z Federacją Konsumentów. Po zakończeniu kampanii Raport zostanie przedstawiony najważniejszym instytucjom państwowym.

Główne wnioski z dotychczasowych paneli Akademii Bezpiecznego Samochodu w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie zostały ujęte dwutorowo. Eksperci kładą nacisk przede wszystkim na podnoszenie świadomości polskich kierowców, mechaników i diagnostów w zakresie wpływu stanu technicznego pojazdu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jednocześnie debata toczy się wokół diametralnych zmian ustawodawczych i prawnych w zakresie kontroli technicznej pojazdów. Oba te elementy zostały ujęte w projekcie Raportu Akademii Bezpiecznego Samochodu.

Na Placu Wolności w Poznaniu odbył się happening skierowany przede wszystkim do posiadaczy i użytkowników pojazdów. Miał on zwrócić uwagę na aspekt stanu technicznego pojazdu oraz jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zgodnie z hasłem kampanii „Nie czekaj na awarię. Dla bezpieczeństwa zrób przegląd.”

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!