IV Międzynarodowe Targi Wiedzy Technicznej i Szkoleń

, 20 czerwca 2007, 0:00

Czwarta edycja targów w Katowicach okazała się rekordowa pod każdym względem.
Po pierwsze liczba odwiedzających – targi odwiedziło ponad dwanaście tysięcy mechaników i osób z branży. Podczas wieczornej biesiady i koncertu Gipsy Kings bawiło się ponad osiem tysięcy gości.
Po drugie, praktycznie do ostatniej chwili także rejestrowali się nowi wystawcy. Goście targów mogli zatem odwiedzić ponad sto stoisk wystawowych oraz skorzystać z ponad stu dwudziestu szkoleń oraz prezentacji w żywym warsztacie. Niewątpliwie atrakcją dla zwiedzających była zajmująca ponad tysiąc metrów kwadratowych ekspozycja wyposażenia warsztatowego, gdzie można było zapoznać się z kompleksową ofertą od profesjonalnych narzędzi ręcznych, poprzez urządzenia warsztatowe do nowoczesnych urządzeń diagnostycznych.
Dużym zainteresowanie cieszyły się także stanowiska „żywego warsztatu”, gdzie mechanicy mogli przyglądać się jak eksperci diagnozują i usuwają usterki w samochodach. Tradycyjnie także nie zawiedli producenci części, którzy swoimi ekspozycjami szczelnie wypełnili całą przestrzeń antresoli katowickiego „Spodka” oraz przygotowali kilkadziesiąt prezentacji najnowszych rozwiązań technicznych przygotowywanych przez własne centra badawcze dla producentów samochodów.

Równolegle z imprezą targową na terenach przyległych odbywał się finał Pierwszych Drużynowych Mistrzostw Mechaników Samochodowych. Przez ponad cztery godziny, dziesięć wyłonionych w trakcie lokalnych eliminacji drużyn zmagało się o tytuł najlepszego warsztatu samochodowego w Polsce. Bardzo ostry i wyrównany poziom rywalizacji, doping publiczności oraz żywiołowe prowadzenie imprezy przez znanego z cyklu zawodów Strongman Irka Bieleninika sprawiły, że atmosfera finału była niezwykła.
Ostatecznie najlepszą drużyną mechaników okazał się zespół Bosch Serwis Pawlik ze Stalowej Woli (partner firmy Auto Express). Pozostałymi drużynami rywalizującymi w ścisłym finale były zespoły: Mechanika Pojazdowa Cikowski z Krotoszyna (miejsce drugie, partner firmy Minimot), AutoAndrao Team z Łomży (miejsce trzecie, partner firmy Auto Andarao) oraz Miszczak Auto z Żar (miejsce czwarte, partner firmy Moto-Fart).
Kolejną atrakcją tragów były wybory Miss Moto 2007. Możliwość wyboru najpiękniejszej przypadła targowej publiczności, która oddawała głosy na prezentujące się na scenie kandydatki. Pretendentkami do tytułu najpiękniejszej były tegoroczne finalistki wyborów Miss Śląska i Moraw.
Mała scena była także areną, na której prezentowali swoje umiejętności adepci różnych stylów wschodnich sztuk walki, tancerki, akrobaci oraz zawodniczki fitness.

Na dużej scenie w hali „Spodka” odbył się koncert międzynarodowej grupy Gipsy Kings Party. Mimo, iż wydawało się to niemożliwe, atmosferę wieczornej imprezy podgrzało jeszcze bardziej zaplanowane na 22 show erotyczne w wykonaniu Miss GoGo Czech – Lindy.
W wieczornym pikniku towarzyszącym targom udział wzięło ponad 8000 gości.
Mimo tak intensywnie spędzonej soboty drugiego dnia targowego również dopisała publiczność. Zwłaszcza, że również na niedzielę wystawcy przygotowali wiele interesujących szkoleń i prezentacji.
Organizatorem targów była firma Moto-Profil oraz jej partnerzy handlowi. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!