Niezbędnik mobilnego handlowca

, 20 czerwca 2007, 0:00

Dziś trudno sobie wyobrazić, by handlowiec pracujący w terenie podołał wszystkim stawianym mu zadaniom bez wsparcia inteligentnego systemu, organizującego jego pracę i pozwalającego na szybką i bezpieczną łączność z centralą. Urządzenie PDA (palmtop), mobilna drukarka przy pasku i system, pozwalający z dowolnego miejsca w kraju dokonywać operacje handlowe i magazynowe – to niezbędnik, w który każdy pracodawca powinien swoich „ludzi w terenie” wyposażyć.

Selmar CLG, integrator usług logistycznych należący do grupy Consafe Logstics, wprowadza na rynek nową wersję programu Mobile Store, wspierającego pracę handlowców mobilnych. Mobile Store 2.0 to program klasy SFA (Sales Force Automation), działający na platformie Pocket PC. Umożliwia zbieranie zamówień oraz sprzedaż obwoźną przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych.

Nowa wersja Mobile Store powstała w oparciu o najnowsze dostępne technologie. „Spośród obecnych na rynku produktów tej klasy Mobile Store 2.0 wyróżnia się programowalnym API (Application Programming Interface), które pozwala na samodzielne dodawanie modułów do istniejącej aplikacji. Dzięki temu system jest konfigurowalny – klient nawet samodzielnie może dostosować produkt do swoich potrzeb.” – tłumaczy Filip Grochowski, Software Departament Manager w firmie Selmar CLG.

Dzięki Mobile Store handlowiec pracując w terenie ma bezpośredni dostęp do katalogu produktów, cennika, historii zamówień klienta, statusu ich realizacji oraz aktualnego stanu rozliczeń finansowych z klientem. Zastosowanie technologii komunikacji (GPRS, Bluetooth, LAN) umożliwia bieżącą łączność między handlowcem a centralą, co ułatwia raportowanie czy odgórne zarządzanie jego pracą. Potrzebne dokumenty (np. fakturę, paragon itp.) można drukować na miejscu u klienta przy użyciu drukarki przenośnej.

Już po pierwszym miesiącu używanie systemu klasy SFA przynosi wymierne korzyści w postaci skrócenia czasu obsługi zamówienia i oszczędności w komunikacji w stosunku do innych metod pracy handlowców mobilnych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!