System obserwacji martwego pola Valeo Raytheon nagrodzony

, 13 czerwca 2007, 0:00

Valeo Raytheon Systems, firma należąca do Valeo i Raytheon Company, ogłosiła, że jej system obserwacji martwego pola otrzymał nagrodę PACE 2007 w kategorii produktów innowacyjnych. Nagroda ta, przyznawana łącznie przez Automotive News, Microsoft, SAP i Ośrodek Badań Transportu, została wręczona przedstawicielom Valeo podczas światowego kongresu Stowarzyszenia Inżynierów Przemysłu Motoryzacyjnego w Detroit.

– Przyznanie tej nagrody to wielki zaszczyt dla Valeo. Cieszy nas ogromnie, że nasz system monitorowania martwego pola został dostrzeżony jako produkt mający istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa – powiedział Thierry Morin, prezes i dyrektor naczelny Valeo. – System ten należy do całej grupy rozwiązań, które zapewniają możliwość obserwacji otoczenia pojazdu w pełnym zakresie 360°.

System monitoruje niewidoczne dla kierowcy martwe pole po obu stronach pojazdu. Kiedy w monitorowanym obszarze pojawi się pojazd, kierowca jest o tym uprzedzany pojawieniem się symbolu na zewnętrznym lusterku. Dzięki całemu układowi czujników radarowych system potrafi z niezrównaną dokładnością ustalić położenie, odległość, względną prędkość i kierunek ruchu obiektu wykrytego w martwym polu. Czujniki znajdują się po obu bokach pojazdu, ukryte za zderzakami, i działają bez względu na warunki pogodowe. System pozwala ograniczyć ryzyko kolizji z pojazdami trudno dostrzegalnymi dla kierowcy podczas zmiany pasa ruchu.

System znajdzie się na wyposażeniu pojazdów wprowadzanych do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i w Europie w 2007 roku.

Jest to już trzecia nagroda PACE dla Valeo. W 2006 roku przyznano ją za system mikrohybrydowy Stop-Start StARS, a w 2005 za system monitorowania toru jazdy LaneVue™.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!