Velocity 2Go – przenośny system audio i subwoofer samochodowy w jednym

, 13 czerwca 2007, 0:00

Velocity 2Go marki Blaupunkt to uniwersalny, przenośny system audio i subwoofer samochodowy w jednym. Teraz wysokiej klasy dźwiękiem można cieszyć się nie tylko podczas podróży autem, ale także w plenerze i domowym zaciszu. Produkt zadebiutował na polskim rynku w czerwcu.

To, co na pierwszy rzut oka wydaje się prostym, przenośnym zestawem stereo, przy bliższym poznaniu okazuje się innowacyjnym systemem składającym się z głośników HiFi oraz subwoofera w jednej obudowie. Velocity 2Go może być stosowany jako aktywny subwoofer w samochodzie albo system głośnikowy do przenośnych odtwarzaczy MP3, komputera czy domowego sprzętu audio. Do urządzenia można podłączyć również przenośny odtwarzacz wideo, co zapewnia multimedialną rozrywkę, a specjalnie zaprojektowana wnęka umożliwia także instalację nawigacji TP Lucca Blaupunkta.

Wszechstronność systemu jest zagwarantowana dzięki trzem rodzajom wejść – standardowemu RCA, głośnikowemu wysokiego poziomu (High-Level), które pozwala na sterowanie radioodtwarzaczami fabrycznymi oraz AUX-In dla urządzeń zewnętrznych, które podłączane są za pomocą dostępnego w zestawie kabla stereo z gniazdem słuchawkowym 3,5 mm. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez przenośny odtwarzacz własnej regulacji głośności.

Dzięki możliwości zasilania z baterii AA („paluszki”) lub opcjonalnych akumulatorków, system można wszędzie ze sobą zabrać. Zintegrowana z urządzeniem ładowarka pozwala na ich automatyczne ładowanie w trakcie działania subwoofera, przy czym nie ma to negatywnego wpływu na akumulator samochodowy. Kolejny atut urządzenia to automatyczne rozpoznawanie trybu pracy. Podczas podłączenia w aucie Velocity 2Go pracuje w trybie subwoofera, zaś przy wyciągnięciu z samochodu staje się przenośnym systemem audio, oferującym dynamiczny dźwięk w swym pełnym paśmie. W samochodzie sprzęt może być zainstalowany w dwojaki sposób – za pomocą dołączanych w zestawie pasów mocujących lub dostępnej w ofercie akcesoriów stacji dokującej.

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach. Wyposażony w głośniki o średnicy 130 mm Velocity 2Go 5 bardzo dobrze sprawdza się w małych autach. Pasujący do większych samochodów Velocity 2Go 6 ma głośniki 160 mm. Oba produkty osiągają moc maksymalną 160 W, posiadają też 4-kanałowy wzmacniacz. Wykonane z odlewu aluminiowego elementy oraz zastosowanie komponentów wysokiej jakości gwarantuje bardzo dobre brzmienie oraz dużą wytrzymałość mechaniczną. System oferuje takie same możliwości ustawień, jak w subwooferach konwencjonalnych, dzięki czemu można bardzo dokładnie dostosować jego parametry do innych elementów systemu nagłośnieniowego.

Seria Velocity Blaupunkta to wysokiej klasy produkty przeznaczone dla nawet najbardziej wymagających użytkowników. Oprócz Velocity 2Go na rynku dostępnych jest dziewięć rodzajów głośników, systemów dwudrożnych i subwooferów oraz sześć różnych wzmacniaczy. Produkty dostępne są w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio.

Sugerowana cena detaliczna brutto (stan – czerwiec 2007):
Velocity 2Go 5 – 1299 PLN
Velocity 2Go 6 – 1499 PLN

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!