Niekonwencjonalnie o bezpieczeństwie

, 5 czerwca 2007, 0:00

Kampania Akademia Bezpiecznego Samochodu nieustannie edukuje kierowców. Tym razem dociera do nich za pomocą niekonwencjonalnych metod. W 6 największych miastach w Polsce odbywają się happeningi związane z bezpieczeństwem na drogach.

Już 11 czerwca Akademia Bezpiecznego Samochodu pojawi się we Wrocławiu. W Sali Konferencyjnej Hotelu „Polonia” odbędzie się panel z udziałem ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz dziennikarzy. Uczestnicy panelu dyskutować będą nad projektem raportu Akademii Bezpiecznego Samochodu – dokumentem scalającym działania różnych instytucji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Projekt Raportu Akademii Bezpiecznego Samochodu jest współtworzony między innymi przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policję oraz Federację Konsumentów.

Tego samego dnia we Wrocławiu przy ulicy Oławskiej (róg Placu Dominikańskiego) odbędzie się specjalny happening w ramach Akademii Bezpiecznego Samochodu. Przechodnie będą mieli okazję wziąć udział w niecodziennej inscenizacji związanej z bezpieczeństwem na naszych drogach.
Podobne wydarzenia będą też miały miejsce w kolejnych miastach: w Katowicach, Krakowie, Poznaniu oraz w Sopocie.

Dotychczas panel dyskusyjny w ramach Akademii Bezpiecznego Samochodu odbył się w Warszawie. Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zgromadziło przedstawicieli najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie Mazowsza.
Na placu przed warszawską Rotundą natomiast Akademia Bezpiecznego Samochodu w formie happeningu zachęcała przechodniów do częstszych przeglądów stanu technicznego ich pojazdów, a także sprawdzała ich wiedzę w tym zakresie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!