Nowy dyrektor krajowy Delphi w Polsce

, 5 czerwca 2007, 0:00

Koncern Delphi mianował 1 czerwca 2007r. Marka Kłopockiego, lat 44, prezesem spółki Delphi Poland S.A. oraz dyrektorem krajowym polskiej organizacji Delphi. Będzie on jednocześnie pełnił swoją dotychczasową funkcję dyrektora zakładu przełączników Delphi w Gdańsku.
Marek Kłopocki był kierownikiem produkcji fabryki w Gdańsku, gdy ta stała się częścią Delphi w wyniku zakupu działu przełączników od firmy Eaton w marcu 2001 roku. W czerwcu 2002 roku został on mianowany dyrektorem gdańskiego zakładu, gdzie – w związku ze sprowadzonymi nowymi programami produkcyjnymi – w niedługim czasie podwojona została zarówno powierzchnia produkcyjna, jak i zatrudnienie.

Kłopocki ukończył Politechnikę Gdańską, studia podyplomowe z marketingu na Uniwersytecie Gdańskim oraz bankowość i zarządzanie w Rouen High School of Commerce.
W sześciu polskich zakładach produkcyjnych Delphi i nowoczesnym Centrum Technicznym w Krakowie pracuje prawie 7 tysięcy pracowników. Koncern zainwestował w naszym kraju ponad 380 mln USD. W 2006 roku sprzedaż Delphi w Polsce po raz pierwszy przekroczyła 1 miliard USD.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!