Finał Olimpiady Techniki Samochodowej

, 30 maja 2007, 0:00

Nie ma użytkownika samochodu, który podczas eksploatacji nie musiałby powierzyć pojazdu osobom przeprowadzającym przegląd, obsługę czy naprawę. W każdej z tych sytuacji oczekujemy od personelu warsztatów popularnie zwanych mechanikami fachowego i sprawnego działania. By tak było w rzeczywistości mechanicy muszą mieć odpowiednio wykształceni. Stosowną wiedzę i umiejętności powinni nabywać już w szkole.
12 maja 2007 roku w siedzibie Daimler-Chrysler Automotive Polska w Warszawie miał miejsce finał ósmej edycji ogólnopolskiej, rozgrywanej nieprzerwanie od 2000 roku pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, której celem jest m.in. podnoszenie poziomu nauczania w placówkach edukacyjnych, szkołach zawodowych i technikach o samochodowym kierunku nauczania. Wzięło w nim udział 12 uczniów wyłonionych z ponad 300 półfinalistów po teście teoretycznym przeprowadzonym w dniu 24 marca na Wydziale Samochodów Politechniki Warszawskiej.

Organizatorami zmagań olimpijskich są działające od lat na rzecz edukacji środowiska motoryzacyjnego redakcja miesięcznika Auto Moto Serwis oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności.
W dotychczasowych ośmiu edycjach olimpiady startowało ok. 60 tysięcy uczestników, wyłoniono blisko 90 finalistów oraz 24 laureatów.
Oprócz rywalizacji indywidualnej o tytuły laureatów oraz cenne nagrody od organizatorów i sponsorów olimpiady uczniowie toczyli zespołową szlachetną walkę o tytuł Samochodowej Szkoły Roku dla swej placówki edukacyjnej.
Laureatami Olimpiady Techniki Samochodowej w obecnym roku zostali:
1.
Wojciech Jaszczak z Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

nauczyciel-opiekun Edward Rymaszewski
2. Maciej Filarek z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej
nauczyciel-opiekun Grzegorz Telok
3. Sebastian Szwed z Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie
nauczyciel-opiekun Jacek Grzegorzewski

Tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2007 uzyskany w wyniku najwyższego rezultatu punktowego uczniów reprezentujących szkołę w olimpiadzie przypadł:
Zespołowi Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!