Nowe świece zapłonowe i żarowe na rynek wtórny

, 30 maja 2007, 0:00

NGK Spark Plug Europe wzbogaciła swoją ofertę dla handlu i warsztatów o nowe świece zapłonowe i żarowe jakości oryginalnego wyposażenia.
Obecnie na rynku wtórnym firma posiada dla Mitsubishi dwie nowe irydowe świece zapłonowe jakości oryginalnego wyposażenia. Świeca zapłonowa ILFR7H została zaprojektowana dla sportowej wersji Mitsubishi – Lancer Evolution IX, samochodu wyścigowego średniej klasy.
Od czasu wyprodukowania pierwszego modelu Lancera w roku 1992, NGK wyposażało producenta w świece zapłonowe do tych samochodów. Jest tak również w przypadku Lancera Evolution IX, który jest dostępny od marca 2005. Świeca ILFR7H zapewnia optymalne własności zapłonu w czterocylindrowym turbodoładowanym silniku ze zmienną fazą rozrządu (2.0 l., 208 kW – najwyższa prędkość 250 km/godz.).

Drugą świecą znajdującą zastosowanie w Mitsubishi jest irydowa świeca zapłonowa LZFR6AI, zaprojektowana dla 2.4-litrowego czterocylindrowego silnika Mitsubishi Grandis (121 kW) oraz Outlander (102, 118 kW).
Iryd- jako materiał szlachetny jest szczególnie odporny na erozję, przez co zapewnia długą żywotność świecy.Ponadto umożliwia zastosowanie elektrod o małej średnicy, wynoszącej zaledwie 0,6 mm. Redukuje to zapotrzebowanie na napięcie zapłonowe oraz gwarantuje równomierny zapłon mieszanki.

Nowe świece żarowe
Do tego dochodzą dwie świece żarowe- YE08 oraz Y-529J. YE08 jest świecą żarową zaprojektowaną dla wyższej klasy modeli PSA. Stosuje się ją w silniku HDI o pojemności 2.2-litra oraz 125 kW, który można znaleźć w Citroenie C5 i C6, jak również w Peugeocie 407 i 607.
Samoregulująca się metalowa świeca żarowa prętowa Y-529J dba o optymalny start zimnego silnika w 4-cylindrowym turbodoładowanym silniku Mazdy 626 DIDT (bezpośredni wtrysk, 2.0 l., 74 kW).

Świece zapłonowe do motocykli
W ofercie świec zapłonowych do motocykli NGK posiada również nowości. CPR8EB-9 odpowiada świecy, którą posiada Kawasaki KX450F na wyposażeniu seryjnym. ZMR7AP jest natomiast platynową świecą zapłonową dla skuterów, którą NGK dostarcza na oryginalne wyposażenie dla Aprilii, dla modeli Scarabeo 50, SR 50i.e. oraz SR 50 R Factory. Ponadto świecę tę stosuje się seryjnie w modelach Runner Gilery oraz w AY50 Katana Suzuki.

 

Dowiedz się więcej

Wskazówki dotyczące wymiany świec żarowych
Wskazówki dotyczące wymiany świec żarowych

Przed wkręceniem nowej świecy żarowej należy najpierw oczyścić gwint. Następnie wkręcić ręcznie świecę żarową, aż do oparcia o głowicę. Dopiero potem należy dociągnąć świecę prawidłowym momentem dokręcenia. Test świecy żarowej Aby sprawdzić czy wymontowana świeca żarowa jest dobra, czy może wymaga wymiany, należy wykonać dwa podstawowe kroki: Krok 1: Przy pomocy amperomierza cęgowego skontrolować w […]

Budowa świec żarowych
Budowa świec żarowych

Okres zimowy charakteryzuje się wzmożonym zainteresowaniem klientów świecami żarowymi. Charakterystyka silników Diesla sprawia, że uszkodzona świeca żarowa w lecie może nie wpływać na pracę silnika, natomiast zimą może przysporzyć kierowcom wielu problemów. Może dlatego właśnie teraz warto przypomnieć sobie budowę świecy żarowej oraz podstawowe zasady jej funkcjonowania. Poniżej przedstawiony jest schemat budowy świec Iskra.   […]

Bezpieczny demontaż świec żarowych i wtryskiwaczy
Bezpieczny demontaż świec żarowych i wtryskiwaczy

Przyrządy do demontażu świec żarowych i wtryskiwaczy z silników diesla CR firmy Vibropac są już dostępne w Polsce. Likwidują one problem urywających się w trakcie demontażu świec lub wtryskiwaczy. Nowe silniki wysokoprężne z wtryskiem w technologii Common Rail są wyposażone w długie świece żarowe. W trakcie nieumiejętnego demontażu lub użycia zbyt dużego momentu do odkręcenia […]

Nowy katalog świec NGK do samochodów osobowych
Nowy katalog świec NGK do samochodów osobowych

Firma NGK Spark Plug Europe wydała nowy katalog świec do samochodów osobowych, który jest już dostępny dla dystrybutorów i warsztatów. Katalog zawiera aktualny asortyment firmy z zakresu świec zapłonowych i żarowych NGK dla rynku wtórnego. Nową edycję charakteryzuje całkowicie zmienione wprowadzenie. Nowy katalog NGK 2011/2012 zawiera 360 stron, na których przedstawione jest ok. 8.300 zastosowań świec […]

Nauka i zabawa z nowym E-Learningiem NGK
Nauka i zabawa z nowym E-Learningiem NGK

Firma NGK Spark Plug Europe wdrożyła nowoczesną wersję swojej internetowej aplikacji szkoleniowej. Nowy E-learning jest bardziej interaktywny i przyjazny dla użytkownika, zawiera również znacznie więcej informacji. Poznawanie budowy i funkcjonowania świec zapłonowych, żarowych i sond lambda, a po raz pierwszy także przewodów zapłonowych, stało się bardzo proste. Nowa wersja darmowej aplikacji E-Learning, dostępna na stronie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!