Bezpieczny urlop

, 23 maja 2007, 0:00

Bezpieczeństwo i komfort podróży zależy od wielu czynników. Jednym z nich są sprawnie działające, amortyzatory.
Zadaniem amortyzatorów jest tłumienie drgań podczas jazdy samochodu oraz zapewnienie przyczepności kół do nawierzchni. Sprawne amortyzatory zapewniają optymalną drogę hamowania, a także utrzymują samochód w torze jazdy zarówno na zakrętach jak i na prostej. Amortyzatory zużywają się w jednakowym tempie, a więc należy wymieniać komplet amortyzatorów na jeden osi, nigdy jeden z nich. Niesprawne amortyzatory wydłużają drogę hamowania nawet o 50%, a ABS staje się nieskuteczny. Zużyte amortyzatory z pewnością mogą być przyczyną wpadnięcia w niekontrolowany poślizg, a także powodują nadmierne zużycie opon, łożysk kół, elementów układu kierowniczego i poduszek silnika.

Jak widać zagrożeń jest wiele, ale aby temu przeciwdziałać 1 czerwca 2007r. Inter Cars S.A. rozpoczął kampanię: „Sachs – 3 lata gwarancji”, która dedykowana jest do właścicieli samochodów i ma na celu uświadomienie kierowców o potrzebie kontroli amortyzatorów przynajmniej raz w roku.

Akcja trwa do 30.09.2007r. i do tego czasu w Inter Cars S.A. można kupić amortyzatory Sachs z przedłużonym okresem gwarancyjnym, z 24 do 36 miesięcy. Nabywca, oprócz produktu otrzymuje od Inter Cars S.A. 1 rok gwarancji więcej. Poprzednie kampanie tego typu pokazały, że firma może bez obaw przedłużyć standardową, dwuletnią gwarancję proponowaną przez producenta.

Natomiast rozpoczęta w maju akcja promocyjna pod nazwą „Inwazja bezpieczeństwa” pozwala bezpłatnie zbadać i sprawdzić stan amortyzatorów.
W kilkunastu miastach Polski, przy centrach handlowych, Inter Cars S.A. wraz z partnerami akcji udostępnił szoktester, na którym każdy chętny będzie miał możliwość bezpłatnie przebadać amortyzatory swojego pojazdu. Ponadto fachowcy zrzeszeni w sieci Q-Service i AutoCrew zadbają o przebadanie aut oraz analizę wyników z szoktestera. W ramach akcji kontroli poddane będą: amortyzatory, stan akumulatorów, oświetlenie, płyny i stan ogumienia.

Więcej informacji na www.intercars.com.pl lub pod numerem infolinii 0801 80 20 20

W maju 2007r. Inter Cars S.A. rozpoczął ogólnopolską akcję pod hasłem „Inwazja Bezpieczeństwa”, która skierowana jest do wszystkich użytkowników samochodów.

Przedsięwzięcie to jest kontynuacją wydarzenia, które odbyło się w ubiegłym roku.

Organizator: Inter Cars S.A., Q-SERVICE i AutoCrew i Link4.
Partnerzy akcji: ATE, Beru, Bosal, Bosch, Brembo, Castrol, Continental, Delphi, Egon von Ruville, Federal Mogul, Filtron, GKN, Hella, Knecht, KYB, Lemfoerder, NGK, Sachs, SKF, Textar, TRW, Valeo

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!