Urządzenia ACS Boscha w promocji

, 23 maja 2007, 0:00

Coraz więcej samochodów, również w Polsce, jest wyposażona w klimatyzację. Ich obsługa pozwala warsztatom rozszerzyć ofertę serwisową, dzięki czemu umacnia się ich pozycja na rynku.
Do 30 czerwca 2007 roku wszystkie urządzenia do obsługi klimatyzacji serii ACS Boscha dostępne są w cenach promocyjnych.
Rodzina urządzeń ACS składa się z 3 wersji – 400, 450 i 500.

Urządzenie ACS 400 – przeznaczone do szybkiego serwisowania klimatyzacji w samochodach osobowych. Ma automatyczne funkcje odzyskiwania czynnika chłodzącego, oczyszczania i napełniania układu klimatyzacji nowym czynnikiem. Ręcznie realizowane jest jedynie napełnienie świeżym olejem i dodawanie środka kontrastowego. ACS 400 jest bardzo łatwe w obsłudze. Szybkozłączki, w które jest wyposażone, pozwalają na podłączanie i rozłączanie urządzenia z układem klimatyzacji w pojeździe, a sterowanie procesem odbywa się za pomocą panelu z wyświetlaczem LCD. Model ACS 400 wyposażony jest w wewnętrzny zbiornik o pojemności 12,5 litra, w pompę próżniową o parametrach 4,3 m3/h, posiada przewody o długości 2,5 m.

ACS 450 jest urządzeniem pozwalającym obsługiwać również układy klimatyzacyjne w samochodach ciężarowych i autobusach. Ma większy 27,2-litrowy zbiornik wewnętrzny (w ACS 400 – 12,5 l) i wydajniejszą pompę próżniową (8,5 m³/h, zaś w ACS 400 4,3 m³/h). Zastosowano też w nim dłuższe, 4-metrowe przewody (w ACS 400 – 2,5 m).

Kolejny model to urządzenie ACS 500.
Wszystkie procesy serwisowe, w tym także wymiana oleju i prace z płynem kontrolnym, odbywają się w sposób automatyczny. ACS 500 dysponuje bankiem danych, w którym wszystkie znane modele pojazdów zostały zapamiętane w postaci 2-miejscowego kodu. Numer kodu informuje o czasie trwania funkcji podciśnienia oraz o ilości czynnika chłodniczego, jaką powinno się wprowadzić do klimatyzacji pojazdu. Urządzenie wyposażone jest w drukarkę wewnętrzną, a program pozwala na wpisanie danych klienta i numeru rejestracyjnego pojazdu. W ACS 500 zastosowano już system 4-wagowy. Dodatkowo umieszczono zbiornik na barwnik UV. Program pozwala na wyłączenie funkcji dodania barwnika, co jest niezbędne w przypadku niektórych producentów samochodów. Obsługa poprzez przejrzysty panel sterujący i duży wyświetlacz daje maksymalną pewność oraz wysoką wydajność pracy w warsztacie.

Cała rodzina urządzeń ACS wyposażona jest w elektroniczną funkcję kontroli zużycia filtrów oraz wózki warsztatowe z pojemnymi schowkami na akcesoria. Dodatkowo można dokupić zestaw UV lub elektroniczny przyrząd do lokalizacji nieszczelności, a także termometr cyfrowy.
Do 30 czerwca 2007 Bosch proponuje zakup wszystkich typów urządzeń ACS w cenach promocyjnych.
11 400 PLN netto – to specjalna cena na urządzenie ACS 400
12 200 PLN netto – na urządzenia ACS 450 oraz ACS 500.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!