Wyniki JC Auto po pierwszym kwartale 2007 roku

, 18 maja 2007, 0:00

JC Auto – dystrybutor części zamiennych w Polsce zaprezentował na konferencji prasowej w dniu 17 maja wyniki finansowe po pierwszym kwartale 2007 roku.
Zysk netto wyniósł 2,571 mln zł, a przychody wzrosły do 70,8 mln zł.
JC Auto utrzymuje w Polsce pozycję lidera w sprzedaży części do aut japońskich i koreańskich, jednocześnie sukcesywnie zwiększając obroty w segmencie części do aut europejskich.

Pod względem dynamiki sprzedaży największy wzrost odnotowują Projekty Specjalne, czyli działy: części do wózków widłowych, narzędzi i urządzeń dla warsztatów oraz tuningu i części do motocykli. Bardzo dobre wyniki zanotowała także sprzedaż do sieci 500 partnerskich warsztatów Perfect Service – w I kwartale obrót wyniósł 7,9 mln zł.
Tegoroczne prognozy zarządu zakładają przychody na poziomie 330 mln zł i zysk netto w wysokości 11,3 mln zł.

W najbliższych latach JC Auto planuje poszerzenie sieci dystrybucji w kraju i zagranicą. Obecnie Zarząd prowadzi dokładną analizę, której wyniki zadecydują o kierunkach dalszej ekspansji.

Współpraca z 250 producentami z całego świata, wymaga stałego nadzoru dostaw. Dlatego JC Auto, jako jedyny dystrybutor części zamiennych posiada własne, profesjonalne Laboratorium Badawcze, które sprawdza jakość całego asortymentu, a także rozpatruje wszelkie reklamacje.

Poziom reklamacji wynosi 0,26% wartości sprzedaży w cenach zakupu.
Szczegóły dotyczące wyników w załączonej prezentacji.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!