Akademia Bezpiecznego Samochodu pod warszawską Rotundą

, 16 maja 2007, 0:00

22 maja 2007 roku w ramach kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu na placu pod warszawską Rotundą rozpocznie się cykl happeningów. Przechodnie będą mieli okazję wziąć udział w niecodziennej inscenizacji związanej z bezpieczeństwem na naszych drogach.

Happening pod Rotundą, który odbywać się będzie w godzinach 15.00-18.00 zapoczątkuje cykl wydarzeń specjalnych, które odbędą się w 6 miastach wojewódzkich w Polsce – w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz w Sopocie. W kultowych miejscach tych miast odbędą się specjalne happeningi skierowane przede wszystkim do posiadaczy i użytkowników pojazdów. Mają one zwrócić uwagę na aspekt stanu technicznego pojazdu oraz jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zgodnie z hasłem kampanii „Nie czekaj na awarię. Dla bezpieczeństwa zrób przegląd.”

W ramach działań kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu w wyżej wymienionych miastach oprócz happeningów odbędą się panele dyskusyjne dla ekspertów i dziennikarzy. W czasie tych spotkań omawiany będzie obecny stan oraz możliwe kierunki działań poszczególnych instytucji lokalnych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym w aspekcie stanu technicznego pojazdów. Uczestnicy będą debatować nad planem Raportu Akademii Bezpiecznego Samochodu – dokumentem scalającym najważniejsze działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z podkreśleniem tak często pomijanego aspektu stanu technicznego pojazdu.
Szkic koncepcji Raportu został już przygotowany we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Federacją Konsumentów, Policją oraz wieloma organizacjami działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Docelowo Raport Akademii Bezpiecznego Samochodu zostanie przedstawiony najważniejszym instytucjom państwowym.

Wkrótce rusza także miesięczna kampania billboardowa Akademii Bezpiecznego Samochodu – w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie oraz w Gdańsku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!