Finał Mechanika Roku 2007 rozstrzygnięty

, 16 maja 2007, 0:00

W sobotę, 12 maja, na Międzynarodowych Targach Techniki Motoryzacyjnej został rozstrzygnięty finał V edycji konkursu o tytuł Mechanika Roku. Puchar dla najlepszego Mechanika Roku 2007 otrzymał Andrzej Cichoń z warsztatu Mechanika Pojazdowa „Service AC” z Dębicy. Zwycięzca zdobył puchar, dyplom i nagrody o łącznej wartości ponad 70 tysięcy zł.

Zestaw dla Mechanika Roku to m.in. urządzenie pomiarowe FSA 740 firmy Bosch, lampy warsztatowe firmy Lena Lighting, podnośnik YAK firmy Tip Topol, wózek warsztatowy Stahlwille, a także prenumerata magazynów branżowych.
Ośmiu finalistów walczących o tytuł Mechanika Roku 2007 zostało wyłonionych spośród ponad 2000 zgłoszeń. Laureaci, zanim dotarli do finału sprawdzali swoje umiejętności w dwóch etapach. Pierwszy etap tegorocznej rywalizacji rozpoczął się już 5 marca i trwał do 13 kwietnia. Uczestnicy rozwiązywali specjalnie przygotowany test, który był dostępny na stronie internetowej oraz w oddziałach Foty. Test składał się z 30 pytań o różnym stopniu trudności. Najlepszych 200 uczestników I etapu awansowało do półfinału. W związku z nowoczesną formułą konkursu, etap II był przeprowadzany również przez Internet, za pośrednictwem strony internetowej www.leader-service.pl . Zamieszczony na stronie test trzeba było rozwiązać na czas. Tu trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale także zręcznością i szybkością. Etap drugi wyłonił finałową ósemkę.

Ośmiu szczęśliwych laureatów wzięło udział w finałowych zmaganiach praktycznych, które odbywały się w centralnym punkcie Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych.

Przy ośmiu stanowiskach, pod okiem ekspertów, rozwiązywali zadania praktyczne. Kilka z zadań dotyczyło obsługi klienta, pozostałe były zadaniami warsztatowymi. Na wykonanie każdego, finaliści mieli po 20 minut. Najlepszym i najszybszym mechanikiem okazał się Pan Andrzej Cichoń z Dębicy.

Wyniki finału:
Andrzej Cichoń, Mechanika Pojazdowa „Service AC”, Dębica
Paweł Smoliński, SP Service, Szczecin
Dariusz Kobiela, Mechanika Pojazdowa, Leźno
Witold Szymczak, Stacja Obsługi Samochodów, Warszawa

Piotr Mosioł, Zakład Mechaniki Pojazdowej, Gózd
Ryszard Ćwiertnia, Auto- Service –Rick, Tarnawa Dolna
Paweł Srzedziński, Stacja Obsługi Samochodów, Warszawa
Marek Grodziński, Auto Nordi Service, Bogatynia

Konkurs uświetnił prowadzący imprezę Krzysztof Skiba, który swoimi żartami rozbawiał publiczność. Atrakcją był koncert Mandaryny.
Konkurs o tytuł Mechanika Roku jest organizowany przez firmę Fota S.A. już od pięciu lat. To impreza, która promuje najlepszych mechaników samochodowych oraz popularyzuje w tym środowisku wiedzę i umiejętności fachowe. W poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad tysiąc mechaników. We wszystkich edycjach rozdano nagrody o łącznej wartości 1.300.000 zł.

Współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu Mechanik Roku był Castrol.
Partnerzy strategiczni: Bosch, Gates, Textar.
Partnerzy Techniczni: Chicago Pneumatic, Lena Lighting, Stahlwille, VB Leasing, Sosnowski, Tip Topol.
Partnerzy wspierający: Nissens, Febi, KAGER, Sidem.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!