Nowe wzmacniacze GTA Blaupunkta

, 25 kwietnia 2007, 0:00

Na rynku zadebiutowały dwa nowe wzmacniacze Blaupunkta – GTA 280 i GTA 480. Ich atuty to dobra jakość dźwięku, niewygórowana cena i solidna konstrukcja.

Moce maksymalne nowych wzmacniaczy wynoszą odpowiednio 2 x 160 W (GTA 280) i 4 x 160 (GTA 480). Produkty są wyposażone w funkcję Direct Aux Imput, która umożliwia bezpośrednie wejście uniwersalne z urządzeń zewnętrznych. Posiadając zewnętrzny odtwarzacz MP3 lub przenośny system nawigacyjny można podłączyć je bezpośrednio do wzmacniacza za pomocą opcjonalnego kabla. Sygnał jest wówczas miksowany z sygnałem audio, dzięki czemu muzyka czy zapowiedzi nawigacji są bardzo dobrze słyszalne. Funkcja Direct Aux Imput stanowi optymalne rozwiązanie, gdy w radioodtwarzaczu samochodowym montowanym fabrycznie brakuje wejść zewnętrznych. Dodatkowo, gdy radioodtwarzacz nie jest wyposażony w wyjście na wzmacniacz zewnętrzny, można wykorzystać wejścia sygnału głośnikowego. Jest to standardowe wyposażenie tych wzmacniaczy.

Nowe urządzenia mają odświeżony wygląd. Ich konstrukcja opiera się na stabilnej, metalowej, czarnej obudowie, która wykorzystana jest jako radiator dla użytych końcówek mocy. Wszystkie połączenia wzmacniacza, tj. zasilanie, RCA oraz złącza głośnikowe zostały pozłocone, co pozwala na zredukowanie do minimum zniekształceń i strat sygnału audio przy instalacji i późniejszym użytkowaniu urządzenia. Wzmacniacze wyposażone są w płynnie regulowane 12 dB filtry dolno- i górnoprzepustowe, regulowane podbicie basów oraz w płynną regulację czułości wejścia. Dzięki zastosowanej technologii wzmacniacze są w pełni uniwersalne. Mogą współpracować z praktycznie każdym źródłem dźwięku oraz szeroką gamą systemów głośnikowych i subwooferów.

Seria GTA jest dostępna w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio.
Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan – kwiecień 2007):

GTA 280 – 399 PLN
GTA 480 – 699 PLN

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!