ACE planuje debiut na warszawskiej giełdzie

, 25 kwietnia 2007, 0:00

ACE (Automotive Components Europe S.A.), jeden z europejskich dostawców komponentów samochodowych do systemu hamulcowego, jeszcze w tym roku planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie.
ACE stoi na czele grupy kapitałowej. Wchodzące w jej skład spółki operacyjne: Fuchosa i EBCC specjalizują się w produkcji dwóch podstawowych części hamulców tarczowych: żeliwnych jarzm (Fuchosa – zakład w Hiszpanii ) i aluminiowych zacisków (EBCC – zakład w Polsce)
Spółka planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie jeszcze w tym roku.

Produkcja Grupy skupiona jest w dwóch w pełni kontrolowanych przez ACE spółkach: Fuchosa (zakład w Hiszpanii, odlewanie komponentów żeliwnych) i EBCC (zakład w Polsce, odlewanie i obróbka mechaniczna komponentów aluminiowych).

Klientami Grupy ACE są najwięksi w Europie dostawcy tacy jak: Continental Teves, TRW Automotive oraz Robert Bosch. Produkty Grupy ACE montowane są w większości samochodów produkowanych w Europie (jarzma Fuchosa montowane są w ok. 125 modelach samochodowych, a zaciski EBCC w 16 różnych platformach systemu hamulcowego, które wykorzystywane są w ok. 50 modelach samochodów).

EBCC i Fuchosa stworzyły grupę kapitałową ACE w 2006 r., dzięki czemu powstał silny i wyspecjalizowany dostawca europejski, o zdywersyfikowanej technologii produkcji. ACE wykorzystuje trzy najważniejsze technologie dla przemysłu motoryzacyjnego: odlewnictwo żeliwa i aluminium oraz obróbkę mechaniczną. Stworzenie Grupy ACE było możliwe dzięki inwestycjom funduszy z grupy Innova Capital. Fundusze Innova przejęły EBCC w 2005 r., a w 2006 r. – wspólnie z menedżerami Fuchosa – firmę hiszpańską. Udziały w obu spółkach zostały pośrednio wniesione do utworzonej spółki holdingowej ACE, w której 80% akcji kontrolują pośrednio Fundusze Innova, a pozostałe 20% – spółka należąca do menedżerów Fuchosa.

W 2006 r. Grupa ACE osiągnęła 79,2 mln euro przychodów, wypracowując 15,3 mln euro EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) oraz 6,9 mln euro zysku netto (wyniki finansowe pro-forma).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!