Targi Techniki Motoryzacyjnej 2007

, 25 kwietnia 2007, 0:00

W dniach od 9 do 13 maja na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM 2007.
Ich tematyka obejmuje diagnostykę pojazdów, stacje serwisowe, części zamienne, akcesoria oraz tuning. Fachowcy, którzy zdecydują się na odwiedzenie targów, mają do dyspozycji pięć dni – od środy do niedzieli.

Targi Techniki Motoryzacyjnej wszystkim zainteresowanym dają możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą obecnych na polskim rynku firm.
W tym roku w Poznaniu prezentuje się blisko 500 wystawców z 20 krajów.
Wśród partnerów merytorycznych poznańskiej imprezy jest m.in. Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, którego członkowie przygotowali codzienne pokazy nowości. Uzupełnieniem targowej ekspozycji jest szereg eventów skierowanych do odwiedzających targi fachowców. Polska Izba Motoryzacji wspólnie ze Stowarzyszeniem Techniki Motoryzacyjnej przygotowują dwudniowe wydarzenie, organizowane pod hasłem Dni Dealerskie. Trzonem Dni jest cykl warsztatów poświęconych najważniejszym problemom organizacyjnym i serwisowym polskich stacji dealerskich i autoryzowanych warsztatów.

Nawet około dwóch tysięcy mechaników samochodowych ma uczestniczyć w imprezie przygotowywanej przez firmę Fota. W jej ramach nastąpi rozstrzygnięcie trwającej właśnie V edycji konkursu Mechanik Roku. Konkurs ten, przyczyniając się do popularyzacji najnowszej fachowej wiedzy, promuje także najlepszych mechaników.

Warsztat samochodowy „na żywo”
Ideą tego wydarzenia jest zaprezentowanie najnowszych technologii, wyposażenia oraz urządzeń, a więc narzędzi pracy dla mechaników samochodowych w warunkach, gdzie wszyscy zwiedzający mogą z bliska przyjrzeć się wykorzystywanym urządzeniom oraz pracy targowych mechaników. Całość przygotowuje redakcja „Nowoczesnego Warsztatu”.
Nie zabraknie specjalistycznych konferencji: „Badania techniczne w Stacjach Kontroli Pojazdów”, przygotowana przez Polski Związek Motorowy i skierowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką badań technicznych, oraz „Forum Warsztatowe” poświęcone najnowszym osiągnięciom z zakresu diagnostyki pojazdów, organizowane przez firmę Best Products.

Flotowe Spotkania Biznesowe
To wydarzenie przygotowane przez redakcję „Flota Auto Biznes” z myślą o managerach flotowych, na które złożą się konferencja, pokazy szkół jazdy oraz prezentacje możliwości flotowych firm samochodowych. Biznes, inwestycje, kooperacja – oto hasła przewodnie konferencji „Inwestycje i współpraca w branży motoryzacyjnej i lotniczej. Finansowanie inwestycji i projektów 2007-2013”.
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która organizuje konferencję, przygotowuje także giełdę kooperacyjną dla firm branży motoryzacyjnej. Bardzo aktualna problematyka poruszona zostanie także podczas konferencji dotyczącej zagospodarowania pojazdów wycofanych z eksploatacji. Będzie także spotkanie na temat wsparcia informatycznego dystrybucji części zamiennych – konferencję organizuje Wydawnictwo Forum.

W programie targów są również atrakcje dla entuzjastów pojazdów niezwykłych. Po raz trzeci odbędzie się Salon Pojazdów Odmiennych, czyli zlot konstruktorów niecodziennych wehikułów, posiadaczy pojazdów prototypowych i krótkoseryjnych oraz miłośników tuningu samochodowego. Na targach – w ramach Zlotu Samochodów Zabytkowych – spotkają się także miłośnicy pojazdów nie najnowszych, ale z duszą. Z kolei w otoczeniu aut prototypowych odbędą się warsztaty rysownicze z udziałem zaproszonych stylistów – DesignForum to wydarzenie przygotowywane przez Motoryzacyjną Agencję Sierpowski z myślą o młodych adeptach sztuki samochodowego designu. Targi będą także miejscem rywalizacji w ramach Krajowych Mistrzostw Modeli Spalinowych, z wyścigami modeli kilku klas.

Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne
W weekend 11-13 maja 2007 kompleks pawilonów MTP przy ulicy Śniadeckich (hale nr 7, 7A, 8 i 8A) stanie się największym w kraju salonem samochodowo-motocyklowym. Miejscowi dealerzy zaprezentują tu swoją najnowszą ofertę w ramach Poznańskich Spotkań Motoryzacyjnych.
___________________________________________________________________________
Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM 2007 odbywają się w dniach 9-13 maja (od środy do niedzieli)
w pawilonach: 3A, 5, 6, 6A, 9, 12
Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne PSM 2007 odbywają się w dniach 11-13 maja (od piątku do niedzieli)
w pawilonach 7, 7A, 8, 8A
Targi są otwarte dla zwiedzających w godzinach 9.00-17.00

Ceny biletów
9 i 10 maja (środa, czwartek)
bilet dla profesjonalistów (pod warunkiem zarejestrowania się w systemie on-line lub na miejscu, w punktach rejestracyjnych MTP) – 15 zł
bilet dla publiczności (upoważnia do wstępu na tereny targowe bez konieczności rejestracji) – 20 zł
11 maja (piątek)
bilet wstępu – 10 zł
12 i 13 maja (sobota, niedziela)
wstęp wolny dla wszystkich zwiedzających

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!