Policz dobrze, nim stracisz

, 25 kwietnia 2007, 0:00

Jak co roku na początku wiosny rozpoczyna się kolejny sezon na przeglądy pojazdów.
Obok tradycyjnych pozimowych awarii zawieszeń, wzrasta liczba defektów związanych z funkcjonowaniem układów klimatyzacji.
Wielu właścicieli warsztatów, twierdzi, że nie noszą się z zamiarem zakupu urządzenia do obsługi klimatyzacji albo sprzętu do wymiany opon uznając taką inwestycję za nieopłacalną.
Prześledźmy czy mają rację.

Obecnie urządzenie średniej klasy do obsługi klimatyzacji kosztuje ok. 12 000,- zł netto. Jak łatwo policzyć, biorąc pod uwagę koszt zakupu sprzętu i obsługi pojedynczego klienta, po wykonaniu serwisu w 100 samochodach zainwestowane pieniądze się zwracają. Zważywszy, że spora część tych pojazdów ma uszkodzony układ chłodzący i naprawa wcale nie należy do tanich, całkowity koszt takiego serwisu jest niemały.

Czy zatem warto oddawać takich klientów lepiej wyposażonym serwisom?

Pamiętajmy, że ktoś , kto ma odpowiedni sprzęt tym samym dysponuje szerokim wachlarzem usług, ma kolosalną przewagę nad tymi niezdecydowanymi.
Ten sam przykład można zastosować omawiając inne niezbędne w serwisie urządzenia: testery, diagnoskopy, sprzęt do obsługi ogumienia, itp.

W końcu należy pamiętać, że za kupiony sprzęt nie musimy od razu płacić, możemy sfinansować jego zakup przez leasing lub kredyt. W ten sposób w większości przypadków nim zapłacimy ostatnią ratę sprzęt już się zwróci.

Inter-Team posiada szeroki program wsparcia zakupu sprzętu warsztatowego dla swoich stałych odbiorców.

Więc policz dobrze i przemyśl nim powiesz – nie.

Dział Wyposażenia Warsztatów

    

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!