Pyłki zwiększają ryzyko wypadków drogowych (przygotowała firma Corteco)

, 18 kwietnia 2007, 0:00

Filtry kabinowe zwiększają zabezpieczenie kierowcy i pasażerów w czasie jazdy samochodem. Regularna wymiana filtrów kabinowych gwarantuje ich skuteczne działanie i bezpieczną jazdę samochodem.

Regularna wymiana filtra kabinowego jest zalecana co 15.000 km. Szczególnie konieczne jest to po okresie zimowym, kiedy zawilgocenie powietrza i warunki pracy układu klimatyzacji sprzyjają rozwijaniu się niebywale groźnych dla naszego organizmu roztoczy.

Dla warsztatów niezależnych sprawdzenie i wymiana filtra kabinowego po okresie zimowym z całą pewnością rozszerzy zakres kompetencji i podniesie wiarygodność w oczach klienta i zadowolenie ze sprawnie działającej (bez niemiłych zapachów i zaparowanych szyb) klimatyzacji. Coraz powszechniejszym faktem jest wiedza kierowców na temat ważnej roli filtra kabinowego jako ochrony kierowcy i pasażerów przed pyłkami roślin, drobinami kurzu i zanieczyszczeń z powietrza oraz roztoczami. Ponadto filtry z aktywnym węglem mają zdolność częściowej ochrony przed ozonem w powietrzu.
Ponad 150 litrów powietrza przepływa w czasie 1 sekundy przez filtr. Silne zabrudzenie zmniejsza cyrkulację powietrza w kabinie, co może prowadzić do zmniejszenia ilości tlenu w powietrzu, a tym samym wpływać na szybsze zmęczenie kierowcy i opóźnienie reakcji. Prawidłowo funkcjonujący układ wentylacji i klimatyzacji dba o przepływ przez kabinę czystego powietrza.
Koncentracja szkodliwych substancji w kabinie samochodu może być o ok. 6 razy większa od ich stężenia na zewnątrz. W czasie jazdy z prędkością około 80 km/h na godzinę kabina samochodu „zasysa” powietrze z otoczenia o promieniu 25 m wokół samochodu. Nietrudno sobie wyobrazić jaka ilość pyłków i innych zanieczyszczeń biologicznych i mechanicznych dostawałaby się do naszego układu oddechowego gdyby nie filtry powietrza wewnętrznego. Najgroźniejszym momentem jest ten, w którym zaczyna się robić wiosennie ciepło na zewnątrz. W tym momencie klimatyzacja daje znać o sobie – zaczyna chłodzić. Nie ma lepszego momentu dla nagromadzonych w zimie w ciepłej atmosferze ogrzewania kabiny roztoczy i innych bakterii, aby zaatakować nasze drogi oddechowe. Nawet, gdy pozornie wydaje nam się, że jesteśmy zdrowi i nie czujemy „kataru” podrażnione śluzówki wpływają na dekoncentrację i tym samym szybciej ulegamy zmęczeniu. A jak ktoś jest alergikiem – to lepiej, aby nie prowadził – chyba, że ma sprawny filtr przeciwpyłowy z węglem aktywnym.

Jakość pierwszego wyposażenia CORTECO®

CORTECO® – firma Grupy Freudenberg jako specjalista na niezależnym rynku wtórnym oferuje filtry kabinowe w systemie oczyszczania micronAir®, wiodącego dostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego. Wystarczy zaznaczyć, że co prawie dwa na trzy samochody w Europie zjeżdżające z taśmy fabrycznej są wyposażone w filtr kabinowy wyprodukowany w fabrykach Freudenberg. Świadczy to najlepiej o jakości produktów jak również o najszerszej ofercie dla rynku – około 1.000 modeli samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów i traktorów .
Ponadto CORTECO® specjalizuje się w częściach zamiennych do samochodów w zakresie uszczelnień i systemów kontroli i tłumienia wibracji i oferuje warsztatom niezależnym 18.000 pozycji asortymentowych, a wśród nich wiodące marki takie, jak Simmerring® lub wspomniane filtry kabinowe micronAir®. Bogaty asortyment produktów obejmuje: uszczelniacze wału (Simmerring®, CORTECO®) i uszczelki trzonka zaworu, zintegrowane uszczelniacze wału, uszczelki kombinowane i kasetowe, systemy kontroli i tłumienia wibracji, takie jak poduszki silnikowe, podwozia i przekładni, uszczelki płaskie i zestawy silnikowe, filtry kabinowe oraz przewody hamulcowe.

Łącznie dziesięć lokalizacji założonego w roku 1996 przez Freudenberg Group przedsiębiorstwa znajduje się w Niemczech, we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Szwecji, a także w Singapurze, USA, Meksyku i Brazylii. W Polsce, Rosji, Turcji i Północnej Afryce CORTECO® posiada przedstawicielstwa.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
corteco@corteco.com.pl ; www.corteco.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!