Nowy Shell Helix Ultra Extra

, 18 kwietnia 2007, 0:00

Wszystkim wymagającym kierowcom, którzy chcą wykorzystywać maksimum możliwości swoich silników, Shell poleca nowy olej Shell Helix Ultra Extra 5W-30. Dzięki niemu silnik generuje ekstra energię przy jednoczesnej gwarancji jego ochrony.

Ten produkt Shell to syntetyczny olej silnikowy przeznaczony do stosowania w silnikach benzynowych z trójdrożnym katalizatorem oraz silnikach Diesla, także tych wyposażonych w filtr cząstek stałych (DPF). Spełnia wszystkie wymagania producentów samochodów: Volskwagen, Audi, BMW, Mercedes-Benz.
Olej trafi do sprzedaży detalicznej w kwietniu 2007 roku.

Shell Helix Ultra Extra 5W-30 to syntetyczny olej silnikowy, opracowany w najnowszej technologii „low SAPS”. W porównaniu ze zwykłymi olejami silnikowymi, Shell Helix Ultra Extra zawiera zdecydowanie mniej związków siarki i fosforu. Dlatego jego stosowanie oznacza skuteczne zapobieganie powstawaniu zanieczyszczeń, które mogłyby blokować filtry sadzy montowane w układach wydechowych nowoczesnych pojazdów. Nowy olej z rodziny Shell Helix został również wzbogacony o pakiet specjalnych dodatków, które aktywnie usuwają szkodliwe osady z silnika, utrzymując go w doskonałym stanie w trakcie całego okresu intensywnej eksploatacji. Oczyszczanie i ochrona silnika mają szczególne znaczenie podczas wydłużonych okresów użytkowania oleju. Stosowanie Shell Helix Ultra Extra umożliwia wydłużanie okresów między wymianami oleju do 30.000 km w przypadku silników benzynowych i do 50.000 km dla silników Diesla (zgodnie z zaleceniami producenta silnika).

Dzięki technologii firmy Shell, zastosowanej w nowym oleju Shell Helix Ultra Extra obniża się poziom odczuwalnych wibracji silnika, co wpływa na bardziej cichą i płynną jazdę. Niska lepkość gwarantuje szybki przepływ oleju i zmniejsza tarcie, co zapewnia bezproblemowy start silnika nawet w niskich temperaturach oraz wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.

Shell Helix Ultra Extra jest rozwiązaniem dla większości aut. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, doskonale chroni silnik zarówno podczas jazdy po mieście w systemie start-stop, jak i na dłuższych dystansach, również w przypadku bardzo długiej ciągłej pracy silnika, np. podczas długotrwałych podróży z dużą prędkością, po autostradach. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 1 listopada 2008, 0:00 0 0

Czemu tak trudno o kupienie oleju Helix Ultra Extra.Nawet na stacjach benzynowych Shella.

Odpowiedz

Anonim, 27 marca 2011, 0:00 0 0

inne oleje tej samej klasy:
- BP Visco 7000 5w30
- Castrol Edge 5w30
- Gulf Formula ULE 5w30
- Motul 8100 X-Clean C3 5w30

Odpowiedz

Anonim, 4 sierpnia 2011, 6:36 0 0

inne oleje tej samej klasy:
- BP Visco 7000 5w30
- Castrol Edge 5w30
- Gulf Formula ULE 5w30
- Motul 8100 X-Clean C3 5w30
oraz
Platinum Max Expert V 5W30 w cenie ok.120zł brutto

Odpowiedz

Anonim, 7 lutego 2012, 15:09 0 0

olej dobry ale bardzo drogi na stacji shella 90zl za1 litr.

Odpowiedz