Zasłyszane – Fundusz Enterprise Investors kupi 100% udziałów w grupie Jaan/Nordglass

, 18 kwietnia 2007, 0:00

Fundusz Enterprise Investors (EI), kupi 100% udziałów w grupie Jaan/Nordglass od dwóch dotychczasowych właścicieli. Finalizacja transakcji, której wartości EI nie ujawnił, spodziewana jest w ciągu dwóch miesięcy.

EI odkupi po 50% udziałów od dwóch współzałożycieli grupy Jaan/Nordglass- Andrzeja Woźniakowskiego oraz Janusza Jankowiaka. Drugi z nich pozostanie w zarządzie grupy.

Fundusz ma w planach upublicznienie spółki w ciągu kilku lat.

Jaan/Nordglass to jeden z producentów szyb samochodowych. W skład grupy wchodzą cztery spółki: Nordglass II i Glas, prowadzące zakłady produkcji szyb do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i pociągów w zakładach w Koszalinie i Słupsku, spółka Jaan oraz Nordglass I, która obecnie jest nieaktywna biznesowo.

Roczny poziom produkcji obu fabryk wynosi 700 tys. sztuk.
Ponad 50% produkcji firmy przeznaczone jest na eksport, głównie do Europy Zachodniej, a szczególnie do Hiszpanii, Włoch, Niemiec. Spółka produkuje szyby do aut takich jak Lamborghini, Maseratti, a także dla koncernu General Motors i jest nastawiona na dalszą ekspansję na zagraniczne rynki – szczególnie Niemcy i kraje skandynawskie.

W planach jest rozbudowa sieci dystrybucyjnej w Europie i poprawa efektywności sieci montażowej i dystrybucyjnej w Polsce.

Grupa osiągnęła obroty przekraczające 140 mln zł i zysk operacyjny wysokości ok. 25 mln zł w 2006 roku i, jak powiedział Woźniakowski, wyniki te były lepsze od osiągniętych w 2005r.

Fundusze Enterprise Investors w sektorze produkcyjnym zainwestowały dotychczas ponad 140 mln euro, m.in. w taki przedsiębiorstwa jak Grupa Kęty, Stomil Sanok, czy Hutę Szkła Jarosław.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!