Jazda na światłach w ciągu dnia to bezpieczeństwo

, 4 kwietnia 2007, 0:00

Ustawa o obowiązku jazdy na światłach przez cały rok w ciągu dnia zacznie obowiązywać 17 kwietnia 2007.

Inter Cars S.A. dostosowuje się do potrzeb rynku i konsumentów, dlatego też proponuje swoich klientom wiele modeli reflektorów do każdej marki samochodu.
W ofercie znajdują się lampy takich producentów, jak Valeo, Alkar, Magneti Marelli, Bosch, tajwańskiej firmy Depo czy włoskiego Leart-a.

W asortymencie spółki pojawiły się także reflektory do jazdy dziennej.
Firma Hella jest producentem specjalnych, automatycznych świateł dziennych zwiększających bezpieczeństwo na drodze. Nowe okrągłe i prostokątne diodowe lampy dzienne LED zużywają zaledwie 5 watów energii. Trzy wysokowydajne diody LED w każdej lampie zapewniają wysoką rozpoznawalność pojazdu w świetle dziennym i w dużym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Użytkowane codziennie nie powodują wzrostu zużycia paliwa i wytrzymują tyle samo, ile trwa życie serwisowe auta. Natomiast liczne badania statystyczne wykazują, że jazda z włączonymi światłami w ciągu dnia wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Światła dzienne wyglądem przypominają niewielkie, dodatkowe reflektory przeciwmgłowe, lecz są specjalnie przygotowane do jazdy w ciągu dnia. Hella poleca kilka modeli takich świateł, a niektóre z nich są przygotowane dla konkretnych samochodów. Diodowe lampy włączają się automatycznie po uruchomieniu silnika, pozostałe elementy systemu oświetleniowego pojazdu nie są wtedy włączone.

Uwaga: We wszystkich krajach europejskich dozwolone jest montowanie specjalnych świateł dziennych bez potrzeby ich współdziałania z tylnymi światłami pozycyjnymi i światłami postojowymi, jednak w Polsce przy montażu świateł dziennych wymagane jest podłączenie świateł tylnych pozycyjnych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!