Wielka wpadka – Fiat Ducato

, 4 kwietnia 2007, 0:00

Fiat Auto Poland S.A. powiadomił, że niektóre samochody Fiat model Ducato X2/44 wyposażone w silniki 2,0 JTD mogą być wadliwe.

Fiat Auto Poland S.A. poinformował, że do zaworu recyrkulacji spalin (EGR) może przedostać się woda, która w niskich temperaturach zamienia się w lód co może prowadzić do uszkodzenia zaworu i utraty jego szczelności. Zawór ten znajduje się w kanale łączącym kolektor wydechowy z dolotowym i reguluje przepływ spalin. W przypadku, gdy jest wadliwy prowadzący pojazd może mieć problem z uruchomieniem pojazdu, nadmierną emisją spalin, dławieniem się silnika przy przyspieszaniu oraz spadkiem sprawności wspomagania hamulców.

Wada może wystąpić w pojazdach od nr nadwozia 07000022 do nr 07574570, wyprodukowanych od lipca 2001 r. do lutego 2005 r. we Włoszech .

W Polsce kampanią objętych jest 1879 samochodów Fiat Ducato.

Spółka poinformowała, że przeprowadzi bezpłatną akcję naprawczą. Właściciele pojazdów objętych kampanią mają być powiadomieni listem poleconym o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi w celu montażu nowych elektrozaworów z osobnym filtrem.

Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!