Wynagrodzenia w działach i ze względu na staż

, 28 marca 2007, 0:00

Przedstawiamy dane dotyczące poziomu płac w branży motoryzacyjnej w poszczególnych działach oraz w zależności od stażu.

Jak wynika z wykresu do najlepiej wynagradzanych działów w przemyśle motoryzacyjnym należą: dział personalny oraz dział badań i rozwoju. Mediany wynagrodzeń są zbliżone i wynoszą odpowiednio 4009 PLN oraz 4000 PLN. W czołówce znalazł się również dział zakupów z wynagrodzeniami na poziomie 3750 PLN. Płace w granicach 2800-2900 PLN występują w działach: logistyki i transportu, sprzedaży, technicznym i serwisu oraz jakości. Dział produkcyjny zalicza się do najgorzej wynagradzanych w przemyśle motoryzacyjnym.

Wykres Mediany wynagrodzeń w poszczególnych działach

Wynagrodzenia a staż

Wykres przedstawia mediany wynagrodzeń w zależności od długości stażu. Osoby rozpoczynające pracę mogą liczyć na zarobki na poziomie 2225 PLN. Pracownicy z dwu- lub trzyletnim doświadczeniem otrzymują płace o 26% wyższe (mediana 2800 PLN). Niewiele wyższe zarobki (7%) mają osoby ze stażem 4-5 lat (mediana 3000 PLN). O kolejne 10% wyższe wynagrodzenia dostają osoby ze stażem 6-8 lat (mediana 3300 PLN). Najlepiej zarabiają pracownicy ze stażem 9-10 lat. Mediana ich wynagrodzenia wynosi 3500 PLN. Po przekroczeniu granicy 10 lat doświadczenia wysokość płac zaczyna nieznacznie spadać.

Wykres Mediany wynagrodzeń w zależności od długości stażu

Artykuł powstał w oparciu o wyniki uzyskane w Internetowym Badaniu Wynagrodzeń (IBW) przeprowadzonym przez portal wynagrodzenia.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!