Nowe oleje Fuchs

, 28 marca 2007, 0:00

Koncern Fuchs wprowadził na rynek dwa nowe oleje silnikowe dedykowane do poszczególnych marek samochodów osobowych.
TITAN GT1 PRO C-1 SAE 5W30 przeznaczony jest szczególnie do pojazdów marki Ford i Mazda.

TITAN GT1 PRO C-2 SAE 5W30 – dedykowany jest do samochodów produkowanych przez koncern PSA (Peugeot i Citroen). Oleje te są także w ofercie polskiego oddziału koncernu.

TITAN GT1 PRO C-1 SAE 5W30
To syntetyczny olej do samochodów osobowych i dostawczych z silnikami benzynowymi i diesel’a wyposażonych w systemy oczyszczania spalin. Może być stosowany w samochodach zarówno bez i z turbodoładowaniem. Olej ten został opracowany specjalnie do samochodów marki Ford i Mazda.
Zapewnia dobry rozruch silnika w niskich temperaturach, niskie zużycie oleju oraz niski poziom emisji spalin do atmosfery.

TITAN GT1 PRO C-1 SAE 5W30 utrzymuje silnik w czystości, zapewniając doskonałe smarowanie wszystkich części silnika. Ogranicza tworzenie się osadów i nagarów w silniku i turbosprężarce, co zapewnia niezawodność i obniża koszty obsługi serwisowej. Bardzo niska zawartość popiołu siarczanowego, fosforu i siarki zabezpiecza systemy oczyszczania spalin oraz wydłuża ich okres eksploatacji.
TITAN GT1 PRO C-1 SAE 5W-30 spełnia następujące specyfikacje:
ACEA C1
ACEA A5/B5
JASO DL-1
Ford M2C-934A
MAZDA

TITAN GT1 PRO C-2 SAE 5W30
To syntetyczny olej silnikowy przeznaczony do najnowszej generacji samochodów osobowych i dostawczych bez, a także z wydłużonym przebiegiem pomiędzy wymianami. Olej ten opracowany został specjalnie do nowoczesnych silników diesel’a i benzynowych wyposażonych w systemy oczyszczania spalin i turbodoładowanie, stosowanych w pojazdach grupy PSA (Peugeot, Citroen).
TITAN GT1 PRO C-2 SAE 5W-30 utrzymuje w czystości turbosprężarkę, pozwalając na utrzymanie ciśnienia doładowania na właściwym poziomie oraz długookresową, bezawaryjną pracę, zapewniając zabezpieczenie systemów oczyszczania spalin (filtry cząstek stałych, układy CRT czy katalizatory). Wysoka stabilność termiczna tego oleju oraz niska zawartość popiołów siarczanowych pozwalają na utrzymanie tłoków w czystość bez względu na stosowane paliwo. Oznacza to długofalowo zmniejszenie kosztów obsługi serwisowej pojazdu.
Dodatkowo stosując TITAN GT1 PRO C-2 SAE 5W-30 użytkownik ogranicza emisję spalin do atmosfery a także zauważono ograniczenie zużycia paliwa rzędu 2,5% w porównaniu do konwencjonalnych olejów silnikowych.

TITAN GT1 PRO C-2 SAE 5W-30 spełnia następujące specyfikacje:
ACEA C2 – 04
ACEA A5 / B5
ACEA A1 / B1
API SL / CF
TITAN GT1 PRO C-2 SAE 5W-30 jest zalecany przez następujących producentów:
Citroen
Peugeot

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!