Zgodnie z rytmem natury

, 28 marca 2007, 0:00

Spółka Inter Cars S.A. wprowadzając na rynek polski produkty w opakowaniach jest zobowiązana do odzysku i recyklingu części z tych opakowań według obowiązującej ustawy o „Obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarki niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i depozytowej” z dn. 11.05.2001 roku Dz. U. 63, poz.639 z późniejszymi zmianami.

Na podstawie tej ustawy firma Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. przejęła ten ustawowy obowiązek i wręczyła firmie Inter Cars S.A. podziękowanie za ochronę środowiska poprzez uratowanie lasów polskich przed wycięciem jak również ograniczanie ilości energii i surowców naturalnych do produkcji opakowań.

 Trwa akcja – Montuj produkty oryginalnej jakości
Akcja firmy Inter Cars S.A. pod hasłem: „Nie klucz, montuj produkty oryginalnej jakości” skierowana jest w szczególności do tych, którzy chcą montować produkty najwyższej jakości, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Produkty „oryginalnej jakości” różnią się „oryginałów” z logo producenta samochodu znacznie niższą ceną i to przekonuje kierowców do ich stosowania.

Na rynku poza częściami „oryginalnej jakości” jest także mnóstwo zamienników. Organizator akcji nie odradza stosowania tego wariantu, zwłaszcza w autach starszych, ale chce uczulić i zwrócić uwagę na fakt, iż z pozoru podobnie wyglądająca część może charakteryzować się niższymi parametrami (gorszy stop metalu, słabsza mieszanka gumy itp.), a co za tym idzie krótszą wytrzymałością. W efekcie prowadzi to do wzrostu ilości reklamacji zgłaszanych przez klienta.
Do akcji, która trwa od 1.marca do 31. sierpnia 2007 przyłączyli się następujący dostawcy: ATE, Beru, Bosal, Bosch, Brembo, Castrol, Continental, Delhi, Egon von Ruville, Filtron, GKN, Hella, Knecht, KYB, Lemfoerder, NGK, Sachs, SKF, Textar, TRW, Valeo.

W ostatnich dniach do akcji dołączyła firma Federal Mogul – zrzeszająca takie marki jak Ferodo (klocki, szczęki, tarcze), Moog (zawieszenie), Glico (panewki), Goetze (uszczelki, pierścienie i tłoki), Nural (tłoki), AE (części silnikowe) oraz Payen (uszczelki i uszczelniacze).

Pobierz formularz zgłoszeniowy 

Wręczanie nagród dla uczestników akcji nastąpi podczas 7. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów, w dniach 08-09.09.2007r. w Cząstkowie Maz.
Więcej informacji na www.intercars.com.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!