Nowa generacja odkurzaczy z możliwością odsysania wody

, 28 marca 2007, 0:00

Kärcher wprowadził nową generację jednosilnikowych profesjonalnych odkurzaczy z możliwością odsysania wody wyposażonych w płaski filtr falisty oraz system TACT.

TACT służy do oczyszczania filtra, gwarantując stałą, wysoką siłę ssania i nieprzerwaną pracę nawet podczas odsysania drobnych pyłów. Modele NT 35/1 Eco, NT 45/1 Eco i NT 55/1 Eco są także dostępne w wersjach Te z gniazdem do podłączenia elektronarzędzi. Są odpowiednie do stosowania w warsztatach samochodowych oraz w rolnictwie i budownictwie.

Główny element filtracyjny zapycha się bardzo szybko, szczególnie gdy odsysany jest drobny pył bez stosowania torebki filtracyjnej. W efekcie siła ssąca zmniejsza się bardzo gwałtownie. Przy konwencjonalnym wyposażeniu, filtr trzeba wyciągnąć i wyczyścić ręcznie. System TACT (Triggered Air-draft Cleaning Technology) opracowany przez Kärcher czyści płaski filtr falisty automatycznie co 15 sekund poprzez dynamiczne uderzenia zawracanego powietrza i dzięki temu zapewnia ciągłą pracę bez dostrzegalnej utraty siły ssania. Wyposażenie odkurzaczy w płaski filtr falisty – system Eco – umożliwia wykorzystywanie w całości pojemność zbiornika śmieci i eliminuje konieczność zmiany filtra podczas odsysania suchych i mokrych zanieczyszczeń. System TACT można wyłączyć np. podczas odsysania płynów czy większych śmieci. Funkcja jest reaktywowana po ponownym włączeniu odkurzacza. Lampka LED pokazuje status pracy.

Silnik odkurzacza umieszczony jest w dźwiękochłonnej obudowie. Głośność podczas pracy wynosi zaledwie 64 dB(A). Praktycznym detalem jest półka na narzędzia na obudowie głowicy ssącej. Co więcej, całość wyposażenia można przechowywać bezpośrednio na odkurzaczu. Wąż ssący i kabel elektryczny można zamocować w dwa uchwyty, co umożliwia operatorowi przenoszenie urządzenia w jednej ręce.

Dzięki szerszemu rozstawowi kół odkurzacz jest bardzo stabilny. Rolka samonastawna w modelach NT 45/1 i NT 55/1 ułatwia ich stosowanie na placach budów i na innych nierównych powierzchniach. Największy model posiada także uchwyt do pchania i wąż odprowadzający, dzięki któremu w wygodny sposób można opróżnić zbiornik z płynnych zanieczyszczeń.

Wszystkie wersje Te posiadają system antystatyczny i gniazdo do podłączenia elektronarzędzi o mocy od 100 W do 2.2 kW. Jak tylko elektronarzędzie zostaje włączone, także aktywowany jest silnik odkurzacza. Płynna regulacja prędkości w zakresie pomiędzy 60% a 100% umożliwia jej dostosowanie do warunków pracy. Dzięki temu podczas np. szlifowania powierzchni gładkich można zredukować siłę nacisku. Po wyłączeniu elektronarzędzia odkurzacz pracuje jeszcze przez ok. 12 sekund, aby w całości opróżnić wąż ssący.

Model

NT 35/1 Eco

NT 45/1 Eco

NT 55/1 Eco

Moc znamionowa (max.)

1,380 W

1,380 W

1,380 W

Wydajność powietrza

61 l/s

61 l/s

61 l/s

Podciśnienie

23.0 kPa/230 mbar

23.0 kPa/230 mbar

23.0 kPa/230 mbar

Pojemność zbiornika

35 l

45 l

55 l

Kabel elektr.

7.5 m

7.5 m

7.5 m

Głośność

64 dB(A)

64 dB(A)

64 dB(A)

Wymiary (dłxszerxwys)

520x380x580 mm

520x380x695 mm

520x380x870 mm

Wszystkie modele są także dostępne w wersji Te – z gniazdem do podłączednia elektronarzędzia.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!