Niezależne elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA

, 28 marca 2007, 0:00

Ogrzewanie postojowe norweskiej firmy DEFA jako element dodatkowego wyposażenia pojazdów na trwałe wpisało się do oferty Inter Cars S.A.

Cechą pozwalającą spełniać indywidualne oczekiwania klienta jest możliwość budowania systemu niejako z „klocków”. Rozwiązanie podstawowe składa się z grzałki silnika. Uzupełniono ją o przewody „pokładowe” z gniazdem przyłączeniowym oraz przewód łączący gniazdo w pojeździe z zewnętrznym źródłem energii – gniazdkiem 230V. Elementami dodatkowymi są: ogrzewacz wnętrza, ładowarka akumulatora oraz programator sterujący czyniący system całkowicie bezobsługowym.

Modułowa budowa pozwala nie tylko dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb, ale również zdecydowanie ograniczyć koszt urządzenia czyniąc je tańszym niż porównywalne niezależne systemy grzewcze z zasilaniem paliwowym.

Jedną z podstawowych cech tego produktu jest stały rozwój. Oferta grzałek poszerza się o rozwiązania do nowo oferowanych silników i samochodów. Informacje o wszelkich nowościach dostępne są na stronie http://www.defa.com . Dwa nowe produkty wymagają szerszego przedstawienia.

Pilot zdalnego sterowania SmartStart.
Estetyczny i trwały, wykonany w formie breloczka do kluczyków samochodowych. Zasięg działania 1200 metrów. Zastosowanie sterowania SmartStart czyni system DEFA całkowicie bezobsługowym. Pilot posiada wiele przydatnych funkcji m.in. programowanie dwu czasów gotowości samochodu z podziałem na 7 dni tygodnia, możliwość natychmiastowego włączenia / wyłączeniu ogrzewania pojazdu, a także funkcje informacyjne. Po skomunikowaniu się z samochodem użytkownik informowany jest o stanie systemu, napięciu akumulatora, temperaturze zewnętrznej. Pilot SmartStart może także sterować pracą niezależnego ogrzewania postojowego spalinowego współpracując z systemami wiodących producentów europejskich.

Nowy zmniejszony ogrzewacz wnętrza Termini o mocy 1350W
Niewielkich rozmiarów ogrzewacz wnętrza idealnie komponuje się w samochodach z ograniczoąa przestrzenią montażową. Obok zmniejszenia gabarytów wprowadzono system usprawniający cyrkulację powietrza przez ogrzewacz, co znacznie skraca czas nagrzewania wnętrza, a co za tym idzie ogranicza zużycie energii. Ogrzewacz jest wyposażony w zabezpieczenia gwarantujące pewną i bezpieczną eksploatację.

Ogrzewanie DEFA to nie tylko samochody osobowe i dostawcze. Firma oferuje także rozwiązania do samochodów ciężarowych, autobusów, ciągników rolniczych, maszyn budowlanych itp. Specyfika rynku polskiego wskazuje, że bardzo ważną grupą klientów DEFA stanowią firmy, dla których priorytetem w działalności jest pewność bezawaryjnego porannego uruchomienia taboru samochodowego.

Bardzo często zdarza się, że problemem niskich temperatur to nie tylko rozruch silnika, ale przede wszystkim sprawne działanie niezależnego układu hydraulicznego. Dotyczy to szczególnie pojazdów specjalistycznych takich jak: wywrotki, autobusy, pojazdy usług porządkowych i inne. Elastyczność działania firmy DEFA gwarantuje możliwość zaprojektowania i wykonania grzałek na indywidualne zamówienie.

Kontakt z działem Instalacje Gazowe:
Mariusz Mroczek, Kierownik Projektu (22) 7141320; 0665391228; mmroczek@intercars.com.pl  
Piotr Bok, Koordynator Rozwoju Projektu (22) 7141321; 0665391230; pbok@intercars.com.pl  
Konrad Stachowicz, Doradca Handlowy (22) 7141323; 0665391231; kstachowicz@intercars.com.pl  
Daniel Waliszkiewicz, Doradca Handlowy (22) 7141324; 665391026; dwaliszkiewicz@intercars.com.pl  

Patryk Zawadzki, Doradca Techniczny (22) 7141322; 0665391229; pzawadzki@intercars.com.pl

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!