Samochodowe instalacje zasilania LPG

, 28 marca 2007, 0:00

Wyższa akcyza na benzynę obowiązująca od 1 stycznia 2007 powoduje stały wzrost cen tego paliwa na stacjach.

Z drugiej strony zima 2006 / 2007 obeszła się z nami wyjątkowo łaskawie. Stosunkowo wysokie temperatury sprawiły, że zapasy paliwa LPG zgromadzonego na sezon grzewczy pozostały w znacznej części w zbiornikach i cysternach. Te nadmierne zapasy prowadzą do utrzymywania się niskiej mimo pory roku ceny paliwa LPG. Cena ta powinna jeszcze spadać wraz z nadejściem cieplejszych wiosennych dni. Utrzymanie bardzo korzystnego stosunku cen gazu do benzyny, sprawia, że rok 2007 zapowiada się jako dobry dla branży montażu instalacji LPG.

Firma Inter Cars S.A. stale prowadzi prace nad rozszerzeniem oferty oraz podniesieniem standardu serwisu świadczonego dla Autoryzowanych Zakładów Montażowych. W poprzednim wydaniu Wiadomości Inter Cars opisano jako nowość system sekwencyjnego wtrysku gazu 4gas. Instalacja została bardzo pozytywnie przyjęta przez Zakłady Montażowe, zbierając wysokie oceny zarówno za bezawaryjność i prostotę programowania, jak i za korzystną cenę.

W listopadzie ubiegłego roku uruchomiony został serwis internetowy, który pozwala w bardzo prosty sposób dobrać i skompletować instalacje LPG do wybranego modelu samochodu. Program znajduje się na stronie internetowej http://kompletacje.intercars.com.pl. Autorem i administratorem jest Konrad Stachowicz. Program zawiera gotowe kompletacje instalacji zasilania LPG do ponad 350 modeli samochodów. Wstępem do korzystania jest uzyskanie loginu i hasła. Aby uzyskać dostęp należy skontaktować się z administratorem systemu. Po zalogowaniu się użytkownik widzi w lewej części ekranu zakładkę z markami samochodów. Po wybraniu marki w prawej części ekranu rozwija się lista dostępnych modeli samochodów. Zaznaczając model samochodu rozwija się lista wszystkich elementów niezbędnych do skompletowania instalacji „pod klucz” do danego samochodu wraz z ich numerami katalogowymi Inter Cars S.A. Jeśli do danego typu samochodu można zastosować różne kompletacje instalacji np. 4GAS i PRINS wyświetlany jest link – odnośnik do opcjonalnych kompletacji. Serwis daje możliwość współpracy z IC_Katalogiem. Po wybraniu danej kompletacji w sekcji „Pliki do pobrania” pojawi się odnośnik do pliku zawierającego zamówienie, który należy następnie zaimportować do zamówienia w IC katalogu.

Serwis zawiera kilka ciekawych funkcjonalności między innymi pokazuje zamienniki, zawiera instrukcje montażowe, zdjęcia itp.

Strona startowa programu zawiera informacje o aktualnych promocjach działu LPG

W ramach oferty IC Gaz, firma świadczy bezpłatnie szkolenia i wsparcie techniczne dla Zakładów Autoryzowanych i Zakładów wchodzących do sieci Inter Cars S.A. Wsparcie to jest rozumiane zarówno jako help-desk, jak też wizytę Doradcy Technicznego i pomoc w rozwiązaniu problemu bezpośrednio w Zakładzie Autoryzowanym.
Szkolenia organizowane są lokalnie po zebraniu kilku zainteresowanych serwisów. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Patrykiem Zawadzkim z działu LPG.
Tel.: 022 71 41 322 lub 0665 391 229
e-mail: pzawadzki@intercars.com.pl)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!