Muzyczny świat Blaupunkta

, 21 marca 2007, 0:00

Blaupunkt oferuje nowe modele radioodtwarzaczy linii podstawowej i średniej, które są wyposażone w funkcje dostępne zazwyczaj w urządzeniach z tzw. „wyższej półki”. Wiosną na rynku zadebiutuje dziesięć produktów serii CD/MP27 oraz MP37, 47 i 57.

Seria CD/MP27

   
Seria 27 to podstawowa oferta radioodtwarzaczy marki Blaupunkt. Nowe modele – Brighton MP27, Ravenna MP27, Rimini MP27 oraz San Diego MP27 pozwalają na odtwarzanie płyt CD/CD-RW oraz plików w formacie MP3 i WMA, są wyposażone w sprawdzone tunery radiowe FM Codem III z RDS, które zapewniają dynamiczne brzmienie, dobrą jakość odbioru i sprawną zmianę częstotliwości. Radioodtwarzacze posiadają trzy zdefiniowane krzywe brzmienia dla następujących gatunków muzyki: rock, pop i muzyka klasyczna, odbierają fale UKF, długie i średnie, są wyposażone w końcówki mocy max. 4 x 45 W oraz 4-kanałowe wyjście umożliwiające sterowanie wzmacniaczem zewnętrznym (Pre-Out). Dzięki opcjonalnemu interfejsowi są kompatybilne z iPodem, a wejście AUX-/In umożliwia ponadto podłączenie innych zewnętrznych źródeł dźwięku.
Opisane funkcje dostępne są również w modelach Madeira i Porto CD27, które odczytują płyty CD-R/RW.
W serii MP27 dostępne są cztery warianty wyświetlaczy: biały (San Diego MP27), niebieski (Brighton MP27), czerwony (Rimini MP27) i zielony (Ravenna MP27), zaś w serii CD27 – dwa warianty – biały (Porto CD27) i zielony (Madeira CD27). Przyciski wszystkich modeli podświetlane są na czerwono.

Seria MP37


Oprócz dostępnych w serii MP27 funkcji, model London MP37 jest dodatkowo wyposażony w osobne wyjście do podłączenia głośnika niskotonowego (Sub-Out), jest również kompatybilny z opcjonalnym interfejsem Bluetooth, który pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie rozmów telefonicznych przez głośniki samochodowe. Dzięki wejściu audio dla systemu nawigacyjnego przez głośniki można odtwarzać komunikaty głosowe. Wyjście TMC-Out daje ponadto możliwość podłączenia zewnętrznego systemu dynamicznej nawigacji. Dzięki sygnałowi GALA głośność jest automatycznie dopasowywana do prędkości jazdy.
Wejście AUX-/In znajduje się z przodu urządzenia.
W modelu London MP37 zastosowano bardzo jasny i czytelny wyświetlacz RGB VarioColour z funkcją ColourScan. Ponad 4 tysiące dostępnych barw to gwarancja dopasowania kolorystyki wyświetlacza do stylizacji deski rozdzielczej.

Seria MP47

Nowy model serii MP47 – Kingston – to propozycja, której główną zaletą jest możliwość dostosowania ustawień do indywidualnych upodobań oraz warunków brzmieniowych w samochodzie. Radioodtwarzacz posiada wszystkie dostępne w serii MP37 funkcje, np. trzy zdefiniowane krzywe brzmienia, 4-kanałowe wyjście Pre-Out czy przednie wejście AUX-/In umożliwiające podłączenie innych zewnętrznych źródeł dźwięku. Dzięki opcjonalnym interfejsom model jest kompatybilny z iPodem i technologią Bluetooth. Dodatkowo, za pomocą złącza USB, możliwe jest korzystanie z pamięci masowej oraz przenośnych dysków twardych.

Seria MP57
  
Seria MP57 to dwa nowe produkty – Hamburg MP57 i Seattle MP57. Radioodtwarzacz Hamburg MP57 posiada wszystkie podstawowe funkcje dostępne w radioodtwarzaczu Kingston MP47. Dodatkowo jest wyposażony w funkcję łączności Bluetooth oraz posiada dodatkowy mikrofon, który umożliwia bezprzewodowe połączenie telefonu komórkowego z instalacją audio i odsłuch rozmowy z głośników samochodowych. Na wyświetlaczu FULLGRAPHIC możliwa jest prezentacja złożonych informacji, np. list odtwarzanych plików MP3.

Seattle MP57 to ulepszona wersja radioodtwarzacza London MP 37. Od tego modelu odróżnia go jedynie graficzny wyświetlacz LCD TFT z możliwością wgrywania różnych rodzajów tapet.

Jak wszystkie produkty Blaupunkta, nowe radioodtwarzacze bazują na najprostszej, intuicyjnej koncepcji obsługi. Przy pomocy wygodnych przełączników można korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji oraz zmieniać stacje radiowe lub płyty CD. Zdejmowany panel przedni stanowi skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe.
Nowe urządzenia są dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio.

Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan – marzec 2007):

Seattle MP57 – 1499 PLN
Hamburg MP57 – 1099 PLN
Kingston MP47 – 799 PLN
London MP37 – 599 PLN

Brighton MP27 – 469 PLN
Ravenna MP27 – 469 PLN
Rimini MP27 – 469 PLN
San Diego MP27 – 469 PLN
Madeira CD27 – 449 PLN
Porto CD27 – 449 PLN

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 13 marca 2013, 17:05 0 0

no me lee los compadis

Odpowiedz