Nowości Goodyear 2007

, 21 marca 2007, 0:00

Wśród opon letnich Grupy Goodyear znajdują się tegoroczne nowości – między innymi opony marki Goodyear i Fulda.

Goodyear Eagle F1 Asymmetric

Opona typu Ultra High Performance dla kierowców, którzy nie chcą rezygnować z dynamicznej, a równocześnie bezpiecznej jazdy nawet podczas złej pogody. Zastosowano w niej liczne innowacje, m.in. technologię Active Cornegrip ( w konstrukcji opony zastosowano dodatkowe wzmocnienie aramidowe po wewnętrznej stronie jej boku, optymalizujące zachowanie opony na zakrętach), specjalny skład mieszanki gumowej na bazie opon wyścigowych, pozwalający na rozwijanie wysokich prędkości, a także asymetryczny wzór bieżnika. Te cechy powodują, że opona zapewnia samochodowi stabilność, maksymalizuje odprowadzanie wody. Opona jest dostępna w 24 rozmiarach, od 17 do 21 cali.

Goodyear DuraGrip

Opona przeznaczona do małych, miejskich samochodów, które stanowią najszybciej rosnący segment rynku. Zaprojektowano ją tak, aby skutecznie znosiła obciążenia, jakich doznają samochód i opony podczas typowej jazdy w mieście, czyli ciągłego hamowania oraz ruszania. Nowa opona ma wydłużoną żywotność oraz zapewnia bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni. Opona oferowana jest w 22 rozmiarach, od 13 do 15 cali.

 Fulda EcoControl


Opona przeznaczona do samochodów klasy średniej oraz średniej wyższej. Podstawowym atutem opony jest niższe zużycie paliwa, które uzyskano dzięki specjalnej mieszance, z której produkowana jest Fulda EcoControl. Poza ograniczeniami w zużyciu paliwa, dodatkową zaletą nowej letniej opony Fulda EcoControl jest jej większa żywotność. Specjalny wzór bieżnika oraz składnik odpowiedzialny za doskonałe trzymanie na mokrej nawierzchni sprawiają z kolei, że EcoControl ma znacznie krótszą drogę hamowania na mokrej drodze niż jej poprzedniczka.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!