FAG WheelPro: Maksimum bezpieczeństwa

, 14 marca 2007, 0:00

LuK-Aftermarket Service (Automotiv Aftermarket Schaeffler Group) dla poprawy bezpieczeństwa przygotował nowy produkt dla rynku niezależnego – zestaw naprawczy FAG WheelPro, który ułatwia wymianę łożysk koła. Zestaw zawiera wszystkie części niezbędne do wymiany obydwu łożysk kół na jednej osi. To cenne rozwiązanie dla warsztatów, ponieważ wszystkie elementy do przedniej lub tylnej osi znajdują się w jednym pakiecie serwisowym. Przykładowy zestaw zawiera łożysko, uszczelnienie, smar, smarownicę kapturową, nakrętkę, śrubę i zawleczkę. Podniesieniu bezpieczeństwa klientów sprzyja fakt, że jednocześnie wymieniane są łożyska obydwu kół danej osi.

Łożyska kół marki FAG produkowane są w standardzie odpowiadającym wyposażeniu oryginalnemu i dlatego charakteryzują się trwałością zbliżoną do potencjalnego całkowitego czasu eksploatacji pojazdu. Niestety czynniki środowiskowe, zła jakość dróg, zużyte elementy zawieszenia, a także określony styl jazdy mogą przyczynić się do przedwczesnego zużycia łożysk kół. Nawet jeżeli tylko jedno z łożysk jest w sposób widoczny uszkodzone, istnieje duże ryzyko, że łożysko drugiego koła także jest zużyte.

W razie uszkodzenia tylko jednego z łożysk zaleca się wymianę łożysk obydwu kół – zwłaszcza w samochodach o przebiegu powyżej 100.000 km. Zyskuje na tym bezpieczeństwo kierowcy, a posiadacz starszego pojazdu może zaoszczędzić na kosztach drugiej naprawy. Warto skorzystać z okazji, skoro samochód i tak już trafił na podnośnik. Wkrótce może wystąpić konieczność wymiany drugiego łożyska, a to oznaczałoby stratę czasu i wyższe koszty dla klienta.

Oferta obejmuje 29 zestawów do popularnych samochodów i będzie stale rozszerzana. Do pobrania firma przygotowała katalog zestawów WheelPro w pliku PDF. Katalog w wersji drukowanej dostępny jest u dystrybutorów.

UWAGA!!! Do pierwszych 2000 zestawów WheelPro dołączony jest tester magnetyczny ścieżki ABS.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!