Pirelli wyłącznym dostawcą opon dla rajdowych Mistrzostw Świata

, 14 marca 2007, 0:00

Obchodzący w tym roku stulecie swojej działalności w branży sportów motorowych koncern Pirelli, dostarczy opony P Zero dla wszystkich samochodów biorących udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata w latach 2008 – 2010. To już drugi, po podpisanym w USA Grand AM, kontrakt, zawarty w 2007 roku przez firmę Pirelli.

Pod koniec lutego 2007 roku Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wybrała ofertę dostawy opon dla Rajdowych Mistrzostw Świata. Wyłącznym dostawcą opon na lata 2008-2010 został włoski koncern Pirelli. Rada FIA doceniła nie tylko jakość ogumienia Pirelli, innowacje technologiczne, ale także zaangażowanie koncernu w promowanie krajowych mistrzostw. Zwycięski przetarg, jest już drugim sukcesem firmy w przeciągu miesiąca. Pod koniec stycznia Grand Am series – amerykańskie mistrzostwa prototypów, wybrały P Zero Pirelli jako wyłączne ogumienie zawodów w latach 2008-2010.

W 2007 roku firma Pirelli będzie brała udział w IRC, obejmującym rajdy w Europie, Afryce i Azji, oraz w około dwudziestu krajowych i międzynarodowych mistrzostwach m.in. w Australii, Polsce, Irlandii, na Węgrzech, Grecji, Szwajcarii oraz na Bliskim Wschodzie.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!